Bocsánatot kért az olimpiai bajnok női hokicsapat
Túl nagy volt a bulizás a kanadai női hokisok olimpiai bajnoksága után. A sörrel, pezsgővel, szivarral ünnepelt győzelem törvénybe is ütközhetett British Columbia kanadai szövetségi államban. Ezért is kényszerültek bocsánatkérésre a csapat tagjai. A női jégkorong egyébként nem biztos, hogy olimpiai versenyszám marad.
Sörrel, pezsgővel és szivarral ünnepelte a jégen a kanadai női jégkorong-válogatott a vancouveri aranyérmét, és emiatt vizsgálatot indított a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. A csapat 2-0-ra verte a fő rivális amerikai együttest a helyi idő szerint csütörtök esti döntőben, majd félórával a lefújás után az öltözőbeli örömködés a jégen folytatódott.
A meccs mindkét gólját szerző Marie-Philip Poulin könnyen bajba kerülhet, ugyanis még nincs 19 éves, és Brit Columbiában ilyen fiatalon nem fogyaszthat alkoholt, ennek ellenére készült róla olyan fotó, melyen sörösdobozzal a kezében ünnepel.
Szombaton ezért nyilvános sajtótájékozatatón kértek bocsánatot a kanadai női csapat tagjai viselkedésükért. A csapat egyik vezéregyénisége egyébként magyar származású a neve alapján: Shannon Szabados kapus nem kapott gólt a döntőben.
Rogge szerint a női hokinak fejlődnie kell
Talán nem véletlen, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is megszólalt a versenyszám ügyében. "A női jégkorongnak fejlődnie kell, és ha nem bukkannak fel csapatok, amelyek méltó ellenfelei lehetnek a kanadai vagy az amerikai válogatottnak, akkor a sportág olimpiai szereplése is veszélybe kerülhet" - jelentette ki Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke.
A 2-0-ás hazai sikert hozó női döntő után a belga sportdiplomata kitért rá, hogy Kanada és az Egyesült Államok csapata 46, illetve 40 gólt lőtt, és csupán csak 2-2-t kapott a fináléig. Ez volt a negyedik olimpia, amikor a női hokisok jégre léphettek, és a harmadik alkalom, hogy a két észak-amerikai rivális találkozott az aranymeccsen. Rajtuk kívül eddig csak a most harmadik finnek, illetve a négy éve még második helyen záró svédek állhattak fel a dobogóra ebben a sportágban.
"Talán itt a befektetés ideje a női jégkorongban, ez elengedhetetlen feltétel" - fogalmazott Rogge. Az európai válogatottak szövetségi kapitányai szerint az ő csapataik így is komoly fejlődést mutatnak, de egyszerűen képtelenség versenyre kelni az észak-amerikai lehetőségekkel. Többen azt javasolták, Kanadának és az Egyesült Államoknak valahogyan biztosítani kellene, hogy több európai szerepelhessen a tengerentúli bajnokságokban.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.