Kína a terrorizmus ellen: pénz a besúgóknak
A pekingi rendőrség tekintélyes besúgáspénzt ajánlott fel azoknak, akik fülessel szolgálnak arról, milyen "komoly veszély fenyegetheti" az augusztusban kezdődő olimpiai játékokat.
A rendőrség arra számít, hogy a felkínált jutalom - amely akár a félmillió jüant (10,7 millió forint) is elérheti - nemcsak abban segít, hogy az emberek lelkesedését serkentse a közbiztonság megvédésére, hanem abban is, hogy az olimpiát veszélyeztető olyan tényezőket ismerjenek fel és zárhassanak ki, amelyek mindeddig rejtve maradtak.
A felhívásban az is szerepel, hogy olyan füleseket várnak, amelyek valóságos veszélyekre figyelmeztetnek: mint illegális szervezetek kitervelte terrorista támadások vagy szabotázsok, amelyek az olimpiával kapcsolatos személyek és az eseményre érkezett látogatók halálát okozhatják, illetve súlyos baleseti kockázatokra és bűnügyekre irányítják rá a figyelmet - írta az Újkína hírügynökség.
Az olimpiára készülő ország illetékesei már eddig is rengeteg biztonsági intézkedést hoztak: százezer terrorelhárítót állítottak csatasorba a helyszínen, föld-levegő rakétákat telepítettek a sportesemények biztosítására, és a táskákat is átkutatják a metrón.
Emberi jogi szervezetek azonban figyelmeztettek: a kínai vezetés a biztonsági rendszerek szigorítását arra használja fel, hogy lecsapjon a belső ellenzékre például Tibetben és Hszincsiangban.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.