Shake life-style.hu 2011. december. 13. 09:18

Felújítják az 1951-es Afrika királynője című film legendás hajóját

A jelenleg romos állapotban lévő "ladik" az elmúlt tíz évet a Florida állambeli Key West város egyik szállodája...

A jelenleg romos állapotban lévő "ladik" az elmúlt tíz évet a Florida állambeli Key West város egyik szállodája melletti szárazdokkban töltötte. Jelenlegi tulajdonosa Jim Hendricks, akinek néhai édesapja 1982-ben vásárolta meg a hajót 65 ezer dollárért.

Afrika Királynője, Hepburn és Bogart

A hotel ajándékboltját vezető Hendricks szerint a britek által épített hajót eredetileg Afrikába kormányozták, majd a szárazföldön átszállították Stanleyville-be - ez a Kongói Demokratikus Köztársaságban fekvő Kisangani város korábbi neve -, ahol aztán a Rukki folyón használták.

Az eredetileg Livingstone névre keresztelt hajót 1950-ben szerezte meg John Huston filmrendező és Sam Spiegel producer, majd átnevezték Afrika királynőjére. A fából készült hajót 1912-ben gyártották le a brit észak-afrikai vasúttársaság számára - számolt be a BBC internetes oldalán.

Az 1951-es filmklasszikus az első világháború kitörése idején játszódik Afrikában: a Katharine Hepburn által alakított amerikai Rose Sayer megszökik a németek által feldúlt faluból és útnak indul lefelé a folyón, a mogorva és részeges kapitány, a Humphrey Bogart által életre keltett Charlie Allnutt társaságában.

Alakításáért Bogart elnyerte a legjobb színésznek járó Oscar-díjat 1952-ben. A film nagy részét Belga-Kongó - Belgium közép-afrikai gyarmata - területén vették fel, és néhány jelenetet Angliában rögzítettek.

Felújítása után az Afrika királynőjét tengeri körutazásokra fogják használni.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.