Shake MTI 2014. március. 13. 11:53

Videó: három ritka tigriskölyök született a londoni állatkertben

Ritka szumátraitigris-kölykök (Panthera tigris sumatrae) születtek a londoni állatkertben: a jövevények érkezését rejtett kamerákkal kapták lencsevégre az intézmény dolgozói.

–A kicsinyek február 3-án jöttek a világra. Anyjuk, az ötesztendős Melati, 106 nap vemhesség után hozta világra őket. Az állatkert dolgozói rejtett kamerákkal figyelték meg a szülést. Az állatok nemét egyelőre nem állapították meg. A kölykök a kora reggeli órákban születtek, mindhárman egy órán belül – adta hírül a BBC News.

A jövevények az anyjukkal vannak egy speciális "kölykezőodúban" és a nőstény csak néha hagyja magára őket, amíg élelmet keres. Az állatkertben legutóbb tavaly októberben született szumátrai tigriskölyök, amely azonban párhetesen elpusztult. A gondozók a nagymacskák területén lévő medencében találtak rá a vízbe fúlt kölyök tetemére. Azelőtt utoljára 17 éve született szumátraitigris-kölyök az intézményben.

MTI / EPA / Londoni Állattani Társaság

"A hét minden napján, minden órában megfigyeljük őket, és éjszakánként is mindig van valaki, aki rajta tartja a szemét az apróságokon" – mondta az állatkert munkatársa, hozzátéve, hogy az állandó megfigyelésnek hála olyan fontos pillanatoknak is a szemtanúi lehettek, mint amikor a kölykök kinyitották a szemüket, vagy megtették az első lépéseiket.

"Az egyiküket Trouble-nak (Bajkeverő) neveztük el, mivel sokkal bátrabb a többinél. Ő volt az első, amelyik elindult felfedezni az odút, és észrevettük, hogy felmászik a testvéreire, amikor azok elalszanak"  tette hozzá. Amíg Melati és a kölykök pihennek, addig az állatkert látogatói a jövevények apjával, a Jae Jae nevű hatéves hímmel találkozhatnak a nagymacskák területén.

MTI / EPA / Londoni Állattani Társaság

A szumátrai tigris a legkisebb a ma élő hat tigris alfaj közül. Vadon élő példányai kizárólag az Indonéziához tartozó Szumátra szigetének alacsonyan fekvő területein és hegyi erdőségeiben fordulnak elő. Az állatok a természetes élőhelyeik elpusztítása és az orvvadászat miatt kerültek a súlyosan veszélyeztetett fajok közé.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.