2013. október. 03. 05:04 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 03. 08:11 Shake

Michael Jackson halála: itt az újabb fordulat

Teljes egészében ártatlannak találta az esküdtszék Michael Jackson halálának ügyében az énekes utolsó koncertjét szervező céget, az AEG Live-ot. A Jackson családot képviselő jogászok csalódottságuknak adtak hangot, és további jogi lépéseket fontolgatnak.

Egyhangúlag elvetette a Los Angeles-i esküdtszék azt a vádat, hogy Michael Jackson utolsó koncertkörútjának szervezőjét, az AEG Live céget felelősség terhelte volna a világhírű popénekes 2009-ben bekövetkezett haláláért, mert olyan orvosra bízta őt, aki túladagolta gyógyszereit.

A beadványt – amelynek tárgyalását a bíróság öt hónappal ezelőtt kezdte meg – Jackson családja nyújtotta be a szervező ellen, de szerdán kihirdetett döntésükben az esküdtek egyhangúlag elutasították. Az esküdtek álláspontja szerint az orvos, Conrad Murray – aki jelenleg börtönbüntetését tölti Jackson halála miatt – nem volt alkalmatlan a feladatra, amellyel megbízták.

Az AEG Live mindvégig azzal védekezett, hogy az orvost nem ők, hanem maga Jackson választotta. A cég ügyvédje a döntés ismertetését követően közleményt adott ki, amelyben kiemelte, hogy az esküdtszék teljes egészében ártatlannak minősítette a szervezőket az ügyben, és egyértelműen kimondta, hogy nem az AEG okozta a tragédiát.

A Jackson családot képviselő jogászok csalódottságuknak adtak hangot, és bejelentették, hogy minden további jogi lehetőséget megragadnak annak érdekében, hogy keresetüket sikerre vigyék.

A család egymilliárd dollárnyi kártérítést is követelt a cégtől, mert ennyire becsülték az énekes halála miatt meghiúsult koncertkörút bevételét.

Michael Jackson 50 éves korában, 2009. június 25-én halt meg a Propofol nevű kórházi altató és több nyugtatószer túladagolása miatt. Conrad Murrayt 2011-ben ítélték négy év börtönre gondatlanságból elkövetett emberölés miatt.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.