2012. november. 18. 20:56 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 18. 20:46 Shake

Sarkozyéknek maguknak kéne kivinnie egy árverésen eladott bort

Carla Bruni-Sarkozy volt francia first lady segített magasabbra srófolni az árakat vasárnap a világ leghíresebb jótékonysági borárverésén a kelet-franciaországi Beaune-ban.

Az aukció "elnöki tételét", egy hordó (350 liter) Corton grand cru Charlotte Dumay-t megvételre ajánlva az énekesnő, volt topmodell azt ígérte, hogy 200 ezer euró esetén ő maga, 250 ezer eurónál pedig a férjével együtt szállítja házhoz a bort.

Ha betartja ígéretét, elég messzire kell mennie neki és férjének, Nicolas Sarkozynek is, mert az "elnöki tételt" végül 270 ezer euróért vásárolta meg egy Igor Jankovszkij nevű ukrán üzletember, aki hasonló árverésen akarja értékesíteni azt saját hazájában, saját karitatív tevékenységének finanszírozására.

Az elnöki boroshordó eladásából származó bevétel a volt first lady alapítványáé lesz, amely hátrányos helyzetű emberek hozzáférését segíti a kultúrához, illetve az Idéé alapítványé, amely fiatal epilepsziásoknak akar intézetet létrehozni.

A licitálásban a Christie's aukciósház egy hivatásos becsüse és Guy Roux, az AJ Auxerre labdarúgóklub volt edzője volt Carla Bruni-Sarkozy segítségére. Egy másik "celeb", Gérard Depardieu színész, aki ugyancsak azt ígérte, hogy jelenlétével segít fokozni a vásárlási kedvet, végül a távollétével tűnt ki.

Az elnöki tételen kívül 511 hordó burgundi bort adtak el az egykori beaune-i ispotályban-szeretetházban (Hospices de Beaune) 152. alkalommal megrendezett karitatív borárverésen.

A tavalyi aukción 5,4 millió euró értékben keltek el borok az 1443-ban alapított kórház javára, a legmagasabb árat - 56 710 eurót - egy Batard-Montrachet Dames de Flandres cuvée érte el.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.