2011. szeptember. 03. 08:17 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 03. 08:15 Shake

Önmagától visszahúzódó injekciós tűt fejlesztettek ki

Amin Al-Habaibeh kutatásvezető elmondta, hogy amikor a tű eléri a vénát, a megváltozott nyomás elmozdít egy membránt...

Amin Al-Habaibeh kutatásvezető elmondta, hogy amikor a tű eléri a vénát, a megváltozott nyomás elmozdít egy membránt, amely azután egy aprócska rugó segítségével aktiválja a tű visszahúzását. "Az új tűt éppen úgy lehet használni, mint a meglévő termékeket, ám automatikusan működik. Ez azt jelenti, hogy nem szükséges többé kizárólag a kezelőre támaszkodnunk, illetve arra, hogy miként ítéli úgy, hogy elérte a vénát" - magyarázta a kutató.

Brit szakemberek becslése szerint a beadott intravénás injekciók harmadát nem sikerül elsőre megfelelően beadni, amelynek gyakori oka, hogy az orvos vagy a nővér átszúrja a vénát anélkül, hogy észrevenné. Az új tű ezt küszöbölheti ki azáltal, hogy érzékelőjével észleli, amikor belép a vénába, és megakadályozza a tű továbbhaladását.

 

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.