Shake MTI 2011. június. 22. 19:32

Izzadhat John Galliano: megkezdődött a pere

Megkezdődött szerdán az antiszemita kijelentésekkel vádolt John Galliano divatdiktátor pere a párizsi büntetőbíróságon.

Miközben a fotósok a főbejáratnál vártak rá, a Dior egykori divattervezője feketébe öltözötten, matt zakóban és fényes nadrágban egy szomszédos ajtón át lépett be a tárgyalóterembe. John Galliano rasszista és antiszemita sértegetés miatt áll a bíróság előtt, két szóváltás után perelték be, az egyik 2010 októberében történt, a másik 2011 februárjában, a párizsi Marais negyed egyik bárjában. Ha a bíróság bűnösnek találja, hat hónapig terjedő börtönbüntetéssel és 22 500 euró (6 millió forint) pénzbüntetéssel is sújthatják.

Az első felperes, Geraldine Bloch azt állítja, hogy a brit divatdiktátor 2011. február 24-én a Perle (Gyöngy) söröző teraszán zsidó származására utaló kifejezéssel becsmérelte őt, barátja, Philippe Virgitti szerint pedig az ő ázsiai származására tett mosdatlan kifejezést. Az eset után az effajta reklámra korántsem vágyó Dior divatház azonnal felmondott a divattervezőnek. 

AP

 A bíróság szintén szerdán dönt egy másik panasz ügyében. Egy 48 éves Fatiha nevű hölgy szintén azt állítja, hogy a divatdiktátor ugyanabban a sörözőben nyomdafestéket nem tűrő antiszemita szitkokkal sértegette őt 2010. október 8-án. A Dior tulajdonában lévő Galliano divatház a per ellenére továbbra is jó fogadtatásban részesül a sajtó és a vásárlók részéről, és készül az egyik párizsi magánpalotában tartandó pénteki férfidivat-bemutatóra – mondta el a cég szóvivője.

A szerdai tárgyalással kapcsolatban a divatház közölte: egy emberről, nem pedig a cégről van szó, amely tavasszal felmondott a tervezőnek. A pénteki lesz a második kollekció, amelyet a divatház immár Galliano nélkül mutat be. Márciusban, a botrány kellős közepén divatbemutató helyett beérték egy szalonban tartott szűk körű, ám nagysikerűnek bizonyult prezentációval.

 

Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.