A kötet díszbemutatóját a londoni St.
A kötet díszbemutatóját a londoni St. Pancras állomás pezsgőbárjában rendezték meg az eseményhez méltó külsőségek közepette: a Carte Blanche egy példányát az állomás tetejéről leereszkedő tengerészgyalogosok nyújtották át a szerzőnek. Maga a szerző egy tűzpiros, motorházán 007 feliratot viselő Bentley-n érkezett a helyszínre egy csinos motoros Bond-lány felvezetésével.
A könyv megjelenése egybeesik a néhai Ian Fleming születésnapjával: az eredeti Bond-regények szerzője május 28-án töltené be 103. évét. Fleming halála óta a jogtulajdonosok engedélyével több folytatás is készült regényhősének, a brit titkosszolgálat szuperügynökének főszereplésével. Többek között Sebastian Faulks vagy John Gardner is megírta a maga Bond-könyvét.
Jeffery Deaver amerikai bestselleríró nyolc hónap alatt vetette papírra az új epizódot. Mint elmondta: megtartotta regényei megszokott, akciódús, sodró lendületét - ahogy ezt olvasói elvárják tőle -, ugyanakkor a Fleming-rajongókra is igyekezett tekintettel lenni, amikor beemelte Bondot a saját sztorijába.
A Carte Blache történetét a könyv megjelenéséig titokban tartotta a brit Hodder and Stoughton kiadó. Mindössze annyit árultak el, hogy napjainkban játszódik, és színhelyei között szerepel Szerbia és Dubaj is.
Miközben aktuális témát akart feldolgozni a napjainkat megkeserítő terrorizmusról és fenyegetettségről, semmiképpen sem gondolkodott konkrét politikai eseményekben - hangsúlyozta Deaver. "A Carte Blanche-ban valamilyen formában természetesen érintjük a való élet eseményeit, de ahogy Ernest Hemingway mondta: ha üzenni akarsz, fordulj a Western Unionhoz, és ne a regényedben tedd" - fogalmazott.
A hatvanegy esztendős írónak korábban 28 regénye jelent meg, amelyek több mint húszmillió példányban keltek el világszerte. Bond-szerzőként először 2004-ben merült fel a neve, amikor Vadak birodalma című munkájával elnyerte a Krimiírók Szövetségének Ian Fleming-díját.