2011. május. 11. 19:04 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 11. 18:06 Shake

Végre mi mondhatjuk meg, hogy milyen zene szóljon a szórakozóhelyeken

A Noispot névre keresztelt berendezés egy internetkapcsolattal rendelkező, zenéket tartalmazó dobozból áll, a rendszer...

A Noispot névre keresztelt berendezés egy internetkapcsolattal rendelkező, zenéket tartalmazó dobozból áll, a rendszer másik eleme pedig az a vezérlőszoftver, amely a látogatók okostelefonjára telepítve mutatja meg a választható számokat. A szoftver segítségével minden látogató egyfajta lemezlovassá válhat, szavazhat arról, hogy a lejátszási listákból milyen zenék és mikor legyenek hallhatók. A lejátszás sorrendjénél a rendszer több szempontot is figyelembe vesz - például, hogy ne legyen túl sok ismétlés -, de elsősorban a szavazatok száma szerint rendezi a dalokat.
A Noispot működését néhány hónappal ezelőtt a budapesti Rézangyal Bistróban mutatták be a közönségnek. A találmány hamarosan a világ több nagyvárosában is működni fog - közölték a rendszer fejlesztői, akik szerint a szórakozóhelyek többségének az a tapasztalata, hogy a megfelelően válogatott zenékkel még a vendégek is tovább maradnak, és még többet is fogyasztanak. A rendszer szoftvere a válogatáson túl meg is jegyzi a felhasználó egyéni ízlésvilágát, így ha valaki akár egy külföldi út során Noispot állomással felszerelt vendéglátóhelyre érkezik, a zene automatikusan a vendég korábbi választásaihoz igazodik.
A 21. századi wurlitzerként is értelmezhető hálózati zenelejátszó Magyarországon kívül Ausztriában működik, a berlini és a londoni bevezetésről pedig folynak a tárgyalások. "Idén összesen 270 étterem és szórakozóhely bekötését tervezzük. Az eddigi tapasztalatok alapján úgy látjuk, hogy 2015-re világszinten is markáns lefedettséget érhetünk el" - hangsúlyozta Márai László, a Noispot társalapítója az MTI-nek.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.