2011. május. 11. 19:04 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 11. 18:06 Shake

Végre mi mondhatjuk meg, hogy milyen zene szóljon a szórakozóhelyeken

A Noispot névre keresztelt berendezés egy internetkapcsolattal rendelkező, zenéket tartalmazó dobozból áll, a rendszer...

A Noispot névre keresztelt berendezés egy internetkapcsolattal rendelkező, zenéket tartalmazó dobozból áll, a rendszer másik eleme pedig az a vezérlőszoftver, amely a látogatók okostelefonjára telepítve mutatja meg a választható számokat. A szoftver segítségével minden látogató egyfajta lemezlovassá válhat, szavazhat arról, hogy a lejátszási listákból milyen zenék és mikor legyenek hallhatók. A lejátszás sorrendjénél a rendszer több szempontot is figyelembe vesz - például, hogy ne legyen túl sok ismétlés -, de elsősorban a szavazatok száma szerint rendezi a dalokat.
A Noispot működését néhány hónappal ezelőtt a budapesti Rézangyal Bistróban mutatták be a közönségnek. A találmány hamarosan a világ több nagyvárosában is működni fog - közölték a rendszer fejlesztői, akik szerint a szórakozóhelyek többségének az a tapasztalata, hogy a megfelelően válogatott zenékkel még a vendégek is tovább maradnak, és még többet is fogyasztanak. A rendszer szoftvere a válogatáson túl meg is jegyzi a felhasználó egyéni ízlésvilágát, így ha valaki akár egy külföldi út során Noispot állomással felszerelt vendéglátóhelyre érkezik, a zene automatikusan a vendég korábbi választásaihoz igazodik.
A 21. századi wurlitzerként is értelmezhető hálózati zenelejátszó Magyarországon kívül Ausztriában működik, a berlini és a londoni bevezetésről pedig folynak a tárgyalások. "Idén összesen 270 étterem és szórakozóhely bekötését tervezzük. Az eddigi tapasztalatok alapján úgy látjuk, hogy 2015-re világszinten is markáns lefedettséget érhetünk el" - hangsúlyozta Márai László, a Noispot társalapítója az MTI-nek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.