Egy internetes társkereső portál kutatása szerint a spanyol nők a legbátrabbak kezdeményezés terén, a magyarokat viszont nem találni a listán.
A Badoo társkereső oldal - állítása szerint 240 országban van jelen és állítólag 90 millió felhasználójuk körében indítottak felmérést arról, hogy melyik nemzet lányaiban teng túl az adrenalin, ha flörtölésről van szó. A kutatás eredményeit múlt héten hozták nyilvánosságra a weboldalukon, azóta több hírportál is beszámolt a flört-chartról, melynek az élén a spanyol nők végeztek. Ők havi átlagban 1,33-szor kezdeményezik az ismerkedést. Utánuk jönnek a lengyelek és a Dominikai Köztársaság-beliek az egyszeri havi átlag fölötti kikezdési teljesítménnyel, majd követik az argentín, olasz, brazil és chilei koslatók a sort. A legkevésbé aktívak az ecuadori hölgyek, utolsó előtti helyen állnak az amerikaiak, de a franciák és a belgák is igen passzívak, ha pasiszerzésről van szó.
A felmérést megvizsgálva kétségeink merültek fel. Az állítólagos 240-ből csupán húsz ország eredménye látható. A magyar nők flörtölési kedve például rejtve marat, pedig a társkeresőnek van hazai fiókja is. A 90 milliós mintavétel sem biztos, hogy stimmel, ugyanis a Badoo online számlálója még csak 84 milliónál tart, a szolgáltató marketingigazgatója, Lloyd Price pedig csupán 80 millióról beszél a kiértékelésében. A 6, vagy esetleg 10 milliós különbséget tekintve több következtetésre jutottunk: véletlenül tényleg kihagyták Magyarországot, méghozzá az egész (esetleg csak a felnőtt) lakosságot, vagy hasukra csapva dobálóznak a milliókkal.
Nem csupán a mintavétel, de a kutatás maga sem teljesen kóser. Megkérdeztünk egy magyar társkereső oldal marketingesét, hogy ők végeztek-e már hasonló felmérést. A Lovebox szóvivője, Nemes Dóra úgy nyilatkozott, hogy nem tettek még ilyet, és nem is tudják, hogy lehetne ezt szalonképesen véghezvinni. A Badoo állítólag azt csekkolta, hogy a női társkeresőik hányszor kattintottak a férfiak adatlapjára, hogy beszélgetést kezdeményezzenek. Egy hónapon át figyelték a hölgyek aktivitását, és ez alapján állították össze a húszas táblázatot.
A flört-ranglistát mindenesetre nagy érdeklődés övezi, a kommentálók reakcióiból messzemenőbb következtetéseket lehet levonni, mint magából a kutatásból. Egyikük az amerikai nők utolsó előtti helyét megpillantva, felháborodva sarkallja honfitársait, hogy azonnal hozzák be a lemaradást és ne hozzanak szégyent az amerikai zászlóra. Egy másik hozzászólónak feltűnt, hogy az első tízben szinte csak déli és mediterrán vidékek szerepelnek, ahol köztudottan barátkozóbbak az emberek (nők és férfiak egyaránt). Közben Price arról értekezik, hogy vajon mi történt a spanyol nőkkel az utóbbi időben. Szerinte a meglepő eredmény annak tudható be, hogy az elmúlt 35 évben komoly változásokon ment át az Ibériai-félsziget társadalma: a nők, akik a 70-es években a férjük nélkül még bankszámlát sem nyithattak, most már számos vállalat vezető pozícióját töltik be, ezért nem kell csodálkozni, hogy szívesen veszik át a főnökösködést a párkapcsolatok terén is. Ezt a logikát követve azonban az észak-európai hölgyeknek sem szabadna hiányozni a listáról, mégsem szerepelnek az emancipált svédek, finnek és dánok a kiértékelésben.