Jól időzített testvérek: 2008. 8. 8-án, 2009. 9. 9-én és 2010. 10. 10-én jöttek világra
Igazi csemegét jelenthet a számmisztika rajongóinak annak a három amerikai testvérnek az esete, akik közül a legidősebb 2008. nyolcadik hó 8-án, a középső 2009. kilencedik hó 9-én, a legfiatalabb pedig 2010. tizedik hó 10-én született. Bár mindhárom szülést az orvosok indították meg, a szülők szerint nem gondoltak a dátumokra, amikor a gyerekek a világra jöttek.
Számos anyukával szemben a Michigan állambeli Barbara Soper sohasem keveri össze gyermekei születésnapját, igaz, egyszerű a dolga: a három gyerek 2008. augusztus 8-án, 2009. szeptember 9-én és 2010. október 10-én jött a világra – írja a USA Today.
A legidősebb, Chloe Corrin születését gyógyszerekkel kellett megindítani Grand Rapids egyik kórházában, a középsővel eredetileg 2009. szeptember 20-ára írták ki Barbarát, de az előző szülés által okozott vérzés miatt az orvos javaslatára korábban indították el a második szülést, hogy kisebb súllyal jöjjön világra a kisfiú. Bár már szeptember 8-án megkapta a gyógyszereket, Cameron mégis csak másnap, 9-én bújt ki a mama pocakjából.
Bár harmadik gyermekük világra jötte előtt Barbara és férje eljátszottak a gondolattal, hogy mennyire „aranyos” lenne, ha a következő bébi 2010. 10. 10-én születne meg, saját bevallásuk szerint egyik alkalommal sem törték a fejüket a dátumokon. A november 4-i időpont előtt három héttel azonban ismét meg kellett indítani a szülést, mert Barbara lábaiban vérrögöket fedeztek fel és az orvos szerint ez árthatott volna a gyermeknek. Cearra Nicole nevű kislányuk végül mégiscsak október 10-én született meg.
A három gyerek esete nagyon ritkának tűnhet, mégis gyakrabban megesik, mint azt hinnénk. Ilyen egyezésekre minden évszázad első 12 évében van lehetőség, legalább 10 hónapnyi különbséggel a születések között – magyarázta a lapnak Shannon McWeeney, az Oregoni Egészségtudományi Egyetem biostatisztika professzora. Egy másik szakember, Philip Stark, a Berkeley Egyetem professzora szerint a fenti időablakban a különféle statisztikai feltételezésektől függően az ilyen típusú egyezések valószínűsége akár 1:2500 is lehet. De szerinte az emberek egyébként is „szeretnek hasonló mintákat, egyezéseket keresni, hogy a dolgoknak legyen értelmük”.