2010. október. 08. 17:31 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 08. 17:32 Shake

A megrontott nő örül, hogy Svájc nem adta ki Polanskit

Samantha Geimer, akit Roman Polanski 1977-ben 13 évesen rontott meg, csütörtök este egy televíziós műsorban kijelentette: "nagyon megkönnyebbült" amiatt, hogy Svájc nem szolgáltatta ki a filmrendezőt.

Az Oscar-díjas művészt a svájci hatóságok tavaly szeptemberben tartóztatták le egy amerikai körözés alapján. "Úgy gondolom, helyesen cselekedtek" - mondta Geimer a CNN-ben Larry Kingnek nyilatkozva. - "Örülök, hogy nem szolgáltatták ki. Nem szerettem volna látni, hogy bíróság elé állítják."

Geimer 1997-ben nyilvánosan megbocsátott Polanskinak. Ugyanakkor kijelentette, hogy nem akar részese lenni annak a médiacirkusznak, amely a rendező esetleges Amerikába való visszatérését övezné. "Ha csak a letartóztatása ekkora kalamajkát okozott az életemben és - a szó szoros értelmében - a hátsó udvaromban, akkor biztos vagyok benne, hogy a visszatérése ezerszer rosszabb lenne." 

Geimer az ügyében eljáró bírót hibáztatta azért, hogy Polanski az ítélethirdetés előtt megszökött az országból. Az ügyész a beismerő vallomás után ejtette a nemi erőszak vádját, de a rendező azt gyanította, hogy a bíró mégsem a kialkudott enyhébb büntetést fogja rá kiszabni. Az egykori áldozat szerint a bíró "korrupt" és "tisztességtelen" volt. Geimer szerint az igazságügyi rendszer és a média többet ártott neki, mint a rendező.

"Egy kicsit, nem nagyon" - válaszolta Samantha Geimer, amikor King megkérdezte tőle, hogy ellenkezett-e, amikor Polanski magáévá tette. - "Meg voltam rémülve, ittam előtte és egyedül éreztem magam" - tette hozzá a nő, aki felszólította az illetékes Los Angeles-i ügyészséget, hogy ejtse az ügyet és inkább az olyan dolgokat üldözze, mint az internetes gyermekkereskedelem.

Svájcban júliusban helyezték szabadlábra a 77 esztendős Roman Polanskit, aki 43 évesen követte el a liliomtiprást. A rendező 1978-ban szökött meg Amerikából, azóta főleg Franciaországban élt.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.