Shake life-style.hu 2010. június. 23. 10:56

Felpezsdült a fogadási láz és a lottó őrület

Somorai László, a cég szóvivője a Világgazdaságnak elmondta, hogy a céghez a múlt héten - a kaparós sorsjegyeket nem...

Somorai László, a cég szóvivője a Világgazdaságnak elmondta, hogy a céghez a múlt héten - a kaparós sorsjegyeket nem számolva - mintegy 3,75 milliárd forintnyi árbevétel folyt be, elsősorban az ötöslottó és a foci-vb miatt csúcson járó sportfogadások révén. Ötös lottóra a múlt héten 1,370 milliárd forintot költöttek a játékosok, Tippmixre pedig minden korábbinál többet, 1,060 milliárd forintot.

Fogadásra nem sajnáljuk

Az SzRt. mellett az internetes fogadási irodák is tarolnak a fociláz jóvoltából, és bár pontos statisztikai adatok nincsenek a magyarországi online fogadási piac nagyságáról, iparági becslések szerint évi 15 millió euróra (4,2 milliárd forint) tehető a nagysága jelenleg.
   
Az országban 200-300 ezer játékos fogad rendszeresen, többségük 18-45 év közötti férfi. Egy játékos nagy átlagban heti 1-2 alkalommal fogad (a foci-vb ideje alatt jóval magasabb ez a szám), egyszerre pedig átlag 1.000-2.000 forint tétet tesz meg. A hazai piac legnagyobb szereplői a Sportingbet és a Bwin, amelyek a piac mintegy kétharmadán osztoznak, utánuk következik a sorban a Betathome.com, a Tobet.com és a többiek - írta a Világgazdaság.
   
A lap megjegyzi, hogy bár gyakorlatilag a csapból is az internetes fogadóirodák hirdetései folynak, a tevékenységük illegálisnak minősül Magyarországon, mert adóhatósági engedéllyel nem rendelkeznek. De mivel a fogadások szervezése nem hazánkban bejegyzett társaságok által, hanem külföldi szerverek útján történik, az állami hatóságnak szankcionálásra nincs lehetősége.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.