2010. január. 25. 19:30 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. január. 25. 19:29 Shake

Mellbimbók, pucér férfiak és leszbikus szex – fotó, videó

Ha hihetünk egy most indult amerikai tévésorozatnak, a rómaiak mást se csináltak naphosszat, mint furcsa és ijesztő mulatságokon vettek részt, illetve erőteljes szexuális életet éltek az ellenkező vagy az azonos nem képviselőivel.

Az ókori történelem egyre népszerűbb mostanában, könyvek és tévésorozatok foglalkoznak elődeink életével. Az iskolában azt tanuljuk, hogy az ókori rómaiak és görögök jelentős hatással voltak Európa fejlődésére a jog, az építészet és a művészetek területén, de tagadhatatlan, hogy már a történelem könyvek is megemlékeznek számos izgalmas eseményről, legendáról. A római jog mellett manapság elég sokat emlegetjük őseink szexuális életét is, amellyel kapcsolatban számos vélemény kering a ránk maradt írásos emlékek alapján.

Az amerikai Starz tévécsatorna új sorozata, a Spartacus Blood and Sand (Spartacus, vér és homok), amelyet most kezdtek el vetíteni, azonban nem feltétlenül a történészek kutatásait vette alapul a forgatókönyv megírása során. “Az a legjobb ezzel a korral, hogy alig tudunk róla valamit.” - mondta egy interjúban az egyik készítő, bár ezzel nyilván sok szakember vitatkozna. Az első rész után meglehetősen negatív kritikákat kapott sorozat nyilvánvalóan nem az adatfeltárás, sokkal inkább a megbotránkoztató szórakoztatás híve, ennek keretében minél több vért, izmos, izzadt férfiakat, rengeteg mellbimbót és szexuális aktust kínál a nézőknek.

A trend nem nevezhető újnak, nem véletlenül volt akkora sikere az HBO Róma sorozatának és a 300 című mozifilmbe is jutott a thermopülai csata mellé némi szex, egy hermafrodita óriás és persze sok ruhátlan férfi. A Spartacus körülbelül a két alkotás keveréke, témájában a római változatot követi, míg megjelenítésében egyértelműen a 300 képi világa volt rá szinte már nyomasztó hatással. Legalábbis a kritikusok szerint a képernyőn művészien folyó, az esetek jelentős részében digitális vér használatát annyira túlzásba vitték az alkotók, hogy az már a nevetségesség határait súrolja. Az egyik vélemény szerint gyakorlatilag a sorozat teljes színvilágát a vér színének rendelték alá, hogy minél egyértelműbb lehessen minden egyes testnedv cseppecske, amely a menetrendszerűen érkező erőszakos jelenetek során kifreccsen. 

Hasonlóan a vérhez, a szex is fontos része a Spartacusnak, mindenféle ízlés kiszolgálását feladatuknak tekintik a készítők. A gladiátorok rendkívül izmosak, kötelezően lassított felvételeken vágják le egymás testrészeit, bőrük mindig csillog és persze a lehető legkevesebb ruhát viselik. A nők esetében sem kellett túl sokat költeni a jelmezekre, sokkal inkább a személyi edzőkre és a plasztikai sebészekre. A főszereplők mellett a statiszták sem lehettek szégyenlősek, az első rész egyik jelenetében például több aprócska medencében fetrengtek meztelen nők a bokáig érő vízben, egyfajta háttérként, később egy másik csapat egy orgia keretében mutogatta testékszereit használat közben.

Lawless egy rabszolgával, aki épp teszi a dolgát

Amikor ilyen sok energiát fektetnek a látványba és az érzékek izgatásába, értelemszerűen jóval kevesebb pénz marad igazi színészekre. Az egyik főszerepet a geek körökben rendkívül népszerű Lucy Lawless játssza, akit Xenaként ismert meg a világ és aki a sorozat egyik produrecének a felesége is egyébként, de tőle soha nem is várt senki különösebben mély színészi játékot. A szakmailag is sikeresnek számító brit John Hannah azonban, aki Lawless férjeként domborít, még a CGI vihar közepette is képes volt számottevő színészi munkát végezni, ezt minden kritikus kiemelte. 

A Starz annyira biztos a sikerben, hogy mielőtt az első rész a nézőkhöz került volna, máris berendelte a sorozat második szezonját, úgyhogy az esetleges rajongóknak nem kell aggódniuk. Aki pedig valami intellektuálisabbra vágyik, annak még mindig ott van Steven Saylor római nyomozós sorozata.

KM

Címkék
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?