Plázs MTI 2015. március. 20. 12:31

Áprilisban árverezik el a világ egyik legritkább gyémántját – fotó

Színtelen és színes gyémántokat, köztük egy igen ritka sárga gyémántot, valamint több különlegességet árverez el Hongkongban a Sotheby's. Az április 6-i aukción 320 ékszerre lehet licitálni, a ház reményei szerint az összbevétel meghaladja majd a 99 millió dollárt, ami átszámítva több mint 28 milliárd forintnak felel meg.

Az árverés fénypontjának a 77,77 karátos élénk fantázia sárga gyémánt gyűrű ígérkezik. A kő színe és súlya miatt egyike a világ legritkább gyémántjainak – mondta a Sotheby's hongkongi ékszerrészlegének helyettes vezetője, Terry Chu. A sárga gyémántok eleve ritkák, 20-30 karát feletti élénk fantázia sárgát pedig alig találni. A kő értékét 7,5 millió dollárra, több mint 2,13 milliárd forintra taksálják.

A különleges sárga gyémánt
sothebys

Hétmillió dolláros (1,98 milliárd forintos) összeget adhatnak egy pár bíborrózsaszín gyémánt fülbevalóért. Hasonló áron kelhet el egy jáde gyöngyökből és gyémántból készült nyaklánc is.

Szerepel a kínálatban egy 23,15 karátos gyémántgyűrű, a Golkonda legendája is. A kő a gyémántok igen ritka, IIa típusába tartozik, amely a természetes gyémántok mindössze 1-2 százalékának leírására szolgál. Az érdeklődők egy burmai galambvérvörös rubinszettre és egy háromsoros természetesgyöngy-nyakláncra is licitálhatnak.

Az 1930-as évek ízlésvilágát idézik a katalógusban szereplő Bulgari-, Boucheron- és Marina B-ékszerek. Igazi különlegesség az az Íriszbross, amelyet az elsősorban zenerajongó filantrópként, de ékszertervezőként is ismert Ann Ziff álmodott meg Renée Fleming világhírű operaénekesnőnek.

Az árverésre bocsátott drágakövekről itt látható videó.

Az ékszereket itt lehet megcsodálni a Sotheby's oldalán.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.