2014. december. 09. 08:16 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. december. 09. 12:41 Plázs

Ne egyen vörös húsokat, de igyon ásványvizet!

Napok óta időzik felettünk egy kettősfront, ami még kedden sem hagyja el teljesen hazánkat. Az északnyugaton élők ezúttal szerencsésebbek. A légszennyezettség alacsony, a meghűléses betegségek száma azonban növekszik.

Kedden délelőtt az északnyugati tájak kivételével országszerte, délutántól csak a Tiszántúlon fejti ki hatását az a kettősfront, aminek felhőzete napok óta okoz fényhiányt. Amennyiben tehát ön az ország keleti, délkeleti felében él, levertséget, hangulatingadozást tapasztalhat. A front hatására továbbá fejfájás és keringési panaszok léphetnek fel. Kerülje a vörös húsok fogyasztását és növelje meg a napi ásványvízbevitelt – javasolja a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

Az enyhe, nyirkos idő kedvez a kórokozók terjedésének és szeles időnek köszönhetően alacsony lesz a komfortérzet és magas lesz a megfázásveszély. Érdemes a vitamindús táplálkozás mellett nagy hangsúlyt fektetni az immunerősítésre is: akár a négy fal között érdemes egy kicsit mozogni, sportolni, igénybe venni a szervezetet. Ez abban az esetben különösen ajánlott, ha ön keleten él, mert ebben az esetben alvásproblémákat tapasztalhat.

A levegő szennyezettségének mértéke országszerte alacsony, a szálló por és a nitrogén-oxidok koncentrációja is bőven az egészségügyi határértékek alatt maradnak. Ez még nagyobb városainkban is így van, ezért ez különösen jó hír önnek abban az esetben, ha asztmával vagy egyéb légúti betegséggel küzd.

Az utakon a balesetveszély változó lesz. Az ország nyugati, északnyugati területein csak a reggeli órákban kell fokozottan figyelnie, ha autóba ül, a középső, keleti megyékben azonban tartósan csúszós útszakaszok és kedvezőtlen látási viszonyok nehezítik a közlekedők életét. Ha autópályán tervez haladni, készüljön erős oldalszélre.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.