2014. március. 04. 07:11 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. március. 04. 07:05 Plázs

Napközben lesznek jobban a frontérzékenyek

Kedden továbbra is kettősfront okoz panaszokat, így fejfájást és vérnyomás-ingadozást. Jó hír viszont, hogy a tünetek nem lesznek intenzívek.

Kedden kettősfronti hatás érvényesül a Kárpát-medencében, de szerencsére csak enyhe mértékben. Amennyiben fokozottan érzékeny akár a meleg-, akár a hidegfrontra, akkor gyengébb migrént, illetve görcsös fejfájást is tapasztalhat - a tünetek keleten jelentkezhetnek hosszabb ideig. Ebben az esetben igyon meg napközben egy csésze borsmenta-citromfű keverékéből készült, mézzel ízesített teát, illetve kerülje a csokoládé és a vörösbor fogyasztását - javasolja a Meteoklinika orvosmeteorológiai portál.

Emellett keringési problémák, vérnyomás-ingadozás is felléphet, kisebb rosszullét jelentkezhet, de napközben a közérzete javulni fog, mérséklődnek majd a tünetek.

A tartós fronttevékenység abban az esetben is megviselheti, ha nem kifejezetten frontérzékeny. Emiatt nem javasolt ebben a változékony időszakban nehéz ételeket fogyasztania. Fektessen hangsúlyt a napi többszöri, kis adagokban történő étkezésre, a fogások pedig tartalmazzanak több salátát, zöldséget, illetve halat. Az immunerősítésről se feledkezzen meg, a vitaminok mellett a napsütést is használja ki szervezete védekezőképességének erősítésére.

A pollenek közül az éger, a tiszafafélék, és egyre több helyen már a nyár is nagyobb mennyiségben van jelen a levegőben – allergiásként fogyasszon kevesebb tejterméket.

A közlekedést keleten vizes, csúszós útszakaszok nehezíthetik, ajánlott mérsékelni a sebességet és nagyobb követési távolságot tartani, a középső tájakon pedig a napsütés lehet időnként zavaró. Az utakon csökkent reakcióidővel számoljon, tompábbak, figyelmetlenebbek lesznek a sofőrök.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.