Utcai erőszak, kortárs szesztilalom és mániákus depresszió: a Telegraph utazási beszámolók alapján listázta azokat a városokat, melyeket érdemesebb elkerülnie egy hétköznapi utazónak.
5. Kuwait City, Kuvait
A városban való kedélyes tartózkodást a turisták tapasztalatai szerint a helyiek diszkrét idegengyűlöletén túl éppenséggel az sem könnyíti meg, hogy a térségben – Afganisztánhoz és Szudánhoz hasonlóan – törvény tiltja mindennemű szeszes ital árusítását.
4. Luanda, Angola
Minden bizonnyal arányaiban a világ egyik legdrágább városa. Közel háromezer-ötszáz forint egy gyorséttermi alapmenü, kilencezer forint egy pár kilométeres taxiút, hotelszobát éjszakánkét hetvenezer forint alatt pedig nemigen találni. Ha az árak irreálisak is, legalább a közbiztonság csapnivaló. Sok az utcai rablás és erőszak, az utazók szerint ne nagyon kóricáljunk az utcákon sötétedés után.
3. Oakland, USA
A kaliforniai város az észak-amerikai kontinens legkoszosabb települései közé tartozik, ahol az emberek szociális érzékenysége erősen negatív értékeket verdes. Hab a tortán a tény, miszerint Oakland bizonyos negyedeiben köztudottan még fényes nappal is veszélyes tartózkodni.
2. Iszlámábád, Pakisztán
Habár Pakisztán fővárosa az egész térség leginkább urbanizált települése, az életszínvonal pozitív irányba való elmozdulása nem tette barátságosabbá a helyieket. Az utazók sok segítségre nem számíthatnak, sőt nem ritka, hogy a turistákat durván provokálják.
1. Newark, USA
Nehezen hihető, hogy a planéta legbarátságtalanabb városa épp New York tőszomszédságában található. Newark 2007-ben előkelő helyen végzett a legdepressziósabb amerikai városok kevésbé előkelő listáján. Habár a legtöbben csupán a reptéri átszállások végett érintik a települést, ám példátlan késések és utolsó utáni pillanatban való járattörlések miatt így is hírhedtnek számít a turisták körében.