Plázs hvg.hu 2013. május. 13. 14:12

5 tipp: így tűrjük az inget, hogy mindenki megforduljon utánunk

A könyökfolt trendje még mindig nem fogy ki a szuszból, ám érkeztek régiúj variációk az ingdivatra: hajtani, tűrni, csomózni kell!

Első látásra fintorgunk, aztán azon vesszük észre magáunkat, hogy már mi is úgy hordjuk, ahogy a trendszetterek. Íme, öt tipp, hogy divatosabb legyen az ing.

Gombolás helyett hajtás

A kockás ing divatja már uncsi, de hogy ne kelljen kidobni, vagy legalábbis a szekrény mélyére suvasztani, újra feltalálták. Az a divat, hogy nem gombolják, hanem csak egymásra hajtják, és betűrik a nadrágba. Hogy ne kandikáljon ki semmi, biztosítótűvel lehet rögzíteni az egymásra hajtott matériát, és minimum két számmal nagyobbat kell húzni, vagy elcsenni a háztartás férfitagjainak  – pasi, apa, nagypapa – favágóingét.

Crossover, azaz nem gombolt, hanem hajtott ing
Zara

Félig betűrt

Egy másik módszer is van az ingdivat átszabására. Tavaly még a trendszetterek elöl hagyták félig kilógni, most elöl kell betűrni, hátul viszont rálóghat a nadrágra.

Mango / StyleBook.de

Csomóba kötött

A kilencvenesekben a pólót csomózták, előtte pedig ötvenes évek végén a pin-up görlök kötötték meg az ujjatlan inget köldök felett, hozzá pedig forrónadrágot húztak. Most újfent trendi a módszer, akár készen csomóra kötve is lehet kapni a blúzt, csőnadrággal kombinálható.

Csomózva
Pepe Jeans

Bicepszig feltűrt ingujj

A tűrés és hajtás az ujjakon sem marad el, régebben még a 2/3-os feltűrés volt a divat, most azonban az 1/3 lett a trend, így az izmos felkarból is lehet mutogatni egy leheletnyi bicepszet.

Könyökfoltozott

A könyökfolt divatja a férfizakókon kezdődött kb. négy szezonnal ezelőtt, aztán átterjedt a női blézerekre is, majd a steppelt télikabátokon is fel lehetett fedezni, és most már az ingeken is ott díszeleg, sőt cifrázzák, már nem csak barna szarvasbőrből készül, hanem mindenféle színben, anyagban, harmonizálva a gallér és az ingujj eltérő árnyalatával és mintájával.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.