2013. április. 17. 11:54 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 17. 14:02 Plázs

Felújítják Lillafüred egyik látványosságát

Megújul az idegenforgalmi főszezonra a lillafüredi Palotaszálló alatti függőkert. A 265 millió forintos beruházás része a Diósgyőr-Lillafüred komplex kulturális és ökoturisztikai fejlesztése című, több mint 2,4 milliárd forintos projektnek – mondta Pfliegler Péter, Miskolc alpolgármestere szerdán.

A miskolci önkormányzat az Észak-Magyarországi Operatív Program pályázatán nyert Diósgyőr és Lillafüred komplex kulturális és ökoturisztikai fejlesztésére több mint kétmilliárd forintot – közölte az alpolgármester. A projekt tartalmazza a diósgyőri vár fejlesztését, és a lillafüredi függőkert felújítását, funkciókkal megtöltését.

Lillafüreden 1927 és 1930 között Lux Kálmán tervei alapján, neoreneszánsz stílusban épült fel a Palotaszálló, amely egy meredek emelkedő tetején található. Ennek megerősítésére támfalakkal tagolt teraszos sétányrendszert alakítottak ki. Innen nyílik az Anna-mésztufabarlang és több kisebb kőfülke, itt áll József Attila szobra és István főherceg látogatásának emlékoszlopa. A függőkertet két oldalról a Szinva, illetve a Garadna határolja.

A megújuló függőkert minden egyes teraszrésze új tartalmat kap, a vízesést pedig új kilátópontokról lehet majd megtekinteni. A létesítmény innovatív, egyedi, nemzetközi szinten is versenyképes turisztikai látnivalóvá szépül, amely az idegenforgalmat még jobban fellendítheti.

A függőkert megújuló teraszait folyamatosan adják majd át, míg a teljes projekt várhatóan szeptemberre készül el.

* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség

Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.