Bajba került utazók színt vallottak, tanuljon a hibáikból.
A Telegraph összegyűjtött néhány rémtörténetet, amelyben utazók bevallották, hogyan lettek szélhámosok áldozatai külföldön. Tanuljon a hibáikból, és emlékezzen rá, hogy aki a pályaudvaron nagyon barátságosan segít, nem feltétlen a barátja, hogy aki éttermet ajánl, könnyen lehet, hogy saját cinkostársaihoz protezsálja be.
Íme 8 tipikus trükk, amivel a világ minden országában megpróbálkoznak.
Bankjegy kezelés
Athénban járt Rick Davies, aki a Budapestről is ismert rémtörténetbe keveredett – majdnem. Egy bárba kísérte egy vendégszerető görög, ahol asztalához ült két hölgy. Davies okos volt, nem hívta meg a lányokat semmire, és gondosan ügyelt rá, hogy csak a saját italát fizesse plusz egy sört, amit idegenvezetőjének vett. Egy 500 drachmással lépett a pulthoz, átnyújtotta. A pultoshölgy elfordult, visszafordult, de ekkor már egy 50 drachmást tartott a kezében, azt ismételgetve, hogy ez bizony kevés.
Ez egy igen drága italozás volt.
Metrójegy bindzsi Párizsban
Jennifer Lunn és társa Párizsba utaztak. A pályaudvaron a térképet böngészték, amikor egy barátságos francia melléjük lépett, hogy segítsen megfejteni a francia város térképét és a tömegközlekedés rendszerét. Amikor a jegykiadó automatához léptek, akkor a kéretlen barát a saját hitelkártyáját előrántotta, és addig ügyeskedett, amíg a két eltévedt turistának egy 66 eurós összeget tudott mutatni az automata kijelzőjén.
Még egy kis varázslás, és már ki is potyogott két jegy az automatából.
A 66 eurót készpénzben elfogadta, majd eltűnt. Persze a szálláson végül kiderült, hogy a két jegy 2 eurót ért.
A séf félrevezető ajánlata
Julian Howe is hasonló bajba került, ismét egy segítőkész helyi kísérte el őt és barátait a megfelelő helyre. Barcelonában egy taxiban ült barátaival, akik tengerparti étteremben szerették volna elkölteni pénzüket. „Konferencia van a városban, minden étterem csordultig tele”, mondta a taxi sofőr, ámde – nahát micsoda szerencse – ismer egy helyet, amit a barátja gründol, ott kapnak asztalt.
Tényleg kaptak és megrendelték a szintén nagyon segítőkész pincértől a „nap különleges tengeri sügér” fogását. Ez, ahogy a számláról kiderült, pont a háromszorosa volt a „tengeri sügérnek”, ami pontosan ugyanazt tudta, mint a nap ajánlata.
Lenyúlták a taligám!
A nizzai repülőtéren sétált F.P. Willis, 1 euróért egy kis hordárkocsit szerzett magának, amelynek árát akkor kaphatja vissza, ha a parkolóba visszatolja – akárcsak egy tesco kosarat. Egy fiatalember azonban, amikor óvatlanul nem figyelt, leemelte csomagját, és elvitte a taligát.
Tolvajok galambokkal
A Ramblas (Barcelona) piacán sétálgattak és vásároltak Jon és Georgina Cole, és elmondásuk szerint a zsebtolvajok minden bizonnyal már egy ideje figyelték őket, hiszen pontosan tudták kinél és melyik zsebben találnak pénzt.
Cole-hoz, a férjez lépett valaki, összemocskolta az ingét. Úgy tűnt, mintha galambok piszkították volna le. Ekkor egy idős, kedves úr szólította meg őket, és elmagyarázta, hogy hol találják a nyilvános mosdót. Még el is kísérte őket. Ugyan a nagyobb értékeket – telefon, fényképező – Georgina magához vette, de amikor Cole visszavette volna az ingét, már nyitva találta a zsebét és 160 euró hiányzott belőle.
A segítőkész öreg eltűnt.
Egyszerű rablás
Amsterdamban járt a névtelen áldozat, amikor a pályaudvaron odalépett hozzá két férfi. Könnyektől elhomályosult szemmel mesélték, hogy a fiatalabbik egy régen eltűnt gyermek, akit most az idősebb sok év után megtalált a távoli városban. Most szeretnének egy fényképet, hogy török rokonaiknak hazaküldjék.
A brit turista lerakta a csomagját, hogy segítsen. Ebben a pillanatban ketten odarohantak hozzá, felkapták a poggyászt, és elszaladtak – akárcsak a kamurokonok.
Kezét figyeljék, mert csal
Bangkok piacán busás összeget fizetett egy vásárló a kiválasztott kézműves remekért, amit gyorsan egy gagyerákra cserélt a fürgekezű kereskedő.
A zsebtolvajok hárman vannak
Lisszabon: az első meglök, a második turkál, a harmadik viszi a tárcát.