Plázs Marx testvérek 2012. május. 14. 18:19

Bonifáccal a világ körül: ország, város, fiú, lány

Magyarország egyik kedvenc társasjátékát megidézve ország-város-fiú-lányt játszunk. Ma a fagyosszentek egyike, Bonifác napja van, így a B-betűvel játszunk.

Ország

AP Photo/Andre Penner

Brazilia

Antony Gormley angol művész Sao Paoloban kiállított szoborsorozatát a helyi média "öngyilkos szobrok” néven ismeri. Gromley a megapolisz felhőkarcolóinak tetejére helyezte a figurákat, mintha az ugrás előtti első pillanatban merevednének meg.

Város

flickr.com

Belfast

Belfast Andrássy grófja Charles Lanyon névre hallgatott. A 19. századi építész-politikus-városatya maradandóbb nyomot hagyott a városon, mint a háború. Katélyok, középületek, apátságok vésik kőbe a nevét.

Fiú/lány

www.pixelmaverick.com

Banksy

Banksy művészi elismeréséhez sokat segített, hogy 2006 októberében Christina Aguileira megvette egyik képét 25 000 fontért, amelyen a brit királynőt leszbikusként ábrázolja. Izraeltől New Orleansig százával találunk képeket tőle, fekete humorral és tabudöntéssel, politikai és tömegkultúra tartalmakkal. Ezt a falfirkát Bristolban láttuk először "Love Bomb" címen.

Tenger/föld

flickr.com

Bering-tenger

Közel 2 millió négyzetkilométeres terület, amit a Bering-szoros, a Kamcsatkai-félsziget és az Alaszkai-félsziget határol. Az egyik leggazdagabb élővilággal rendelkező természetes víz, több veszélyeztetett fajjal.

Komédia/tragédia

wikipedia.org

Hôtel de Bourgogne

Nevével ellentétben nem szállodáról van szó, hanem az utazó társulatokat befogadó színházról. Ma a párizsi 2. kerület Étienne Marcel utca 20 szám alatt látjuk maradékát, egyetlen tornyot. A színház kizárólag tragédiákat adhatott elő. Racine egy féltékenységi rohamában azzal vádolta meg Moliéret, hogy elorozta egy drámáját és engedélye nélkül a Bourgogne színpadán előadta.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.