Vannak őrült trendek, meg van az egyedi stílus. A kettő nem egy és ugyanaz.
Nem is tudjuk néha, honnan ered, olykor pedig kapiskáljuk, hol kezdődhetett, de azt nem, hogy fajulhatott idáig. A férfidivatot és a gardrób kötelező elemeit egzakt módon meghatározni nagyon nehéz, sokkal nehezebb, mint a nőknél, ezért inkább a másik végéről fogtunk hozzá: azokat a kirívó öltözködési (bal)eseteket vettük szemügyre, melyek egy-egy idényre elborítják a férfiak agyát. Lakatos Sándor divattervezővel körbejártuk, melyek azok az összeállítások és ruhadarabok, amiket ideje lenne már feledniük az uraknak, esetleg jobb lett volna, ha soha nem jut eszükbe.
Felhajtott gallérú póló: Lakatos Sándor szerint a sportolóktól eredeztethető, akik ezzel a módszerrel elegánsnak akartak tűnni. Aztán valahol elcsúszott a dolog, és a pink pacis póló - vagy az egyéb Ralph Lauren-utánzatok - esztétikusan szoláriumozott bőrrel párosulva a feltörekvő fiatal magyar férfiak dilijévé vált. Két nyáron át masszívan tartotta magát a trend, reméljük, idén már nem fogja. Bár a borfesztiválokon, esetleg a Balaton Sound VIP-szekciójában még számítunk néhány felhajtott gallérú úriemberre. Ők majd rozéval és hanyagul - de elegánsan - vállukra vetett fehér, pisztáciazöld, vagy kamillaközépsárga színű pulóverrel párosítva visszafogottan tombolnak Björkre vagy bármelyik nagyszínpadi koncert háttérzajára (mindegy, mert a bárpultból úgyis David Guetta szól majd).
Ing alá rövid ujjú póló: nem szép, sőt, igazán visszatetsző látvány, amikor a vékony anyagú ingek alól felsejlik a rövid ujjú póló sziluettje. Azért találták ki a férfiak, mert kényelmes, és megakadályozza a kellemetlen izzadságfoltokat, ezért trikós változatban is előfordul, ami még elmegy, de Lakatos inkább izzadásgátló dezodort ajánl az ing alá.
Dorkó öltönynadrággal: a brit hanyag elegancia netovábbja volt a szövetnadrággal párosított sportos lábbeli, ennek egyik vadhajtása a Converse plusz öltöny. Lehet létjogosultsága a dizájner szerint, de ha lúd, legyen kövér: a cipő legyen szakadt, ütött-kopott, a nadrág pedig elegáns.
Zakó - fehér ing - farmer: Jason Donovan és a Bros jut eszünkbe erről a kombinációról, de Lakatos szerint lehet úgy csinálni, hogy jól nézzen ki, az olaszoktól - de nem a gigolóktól - vehetünk példát. A farmer legyen egyenes szabású, az ing kissé karcsúsított, a cipő pedig bőr.
Foltos könyökű zakó vagy pulóver: tavaly kezdett beszivárogni Magyarországra ez a trend, manapság már nőkön és az egyik üzletlánc reklámjában a kislány kardigánján is feltűnt a kerek folt, ami egy gyerekkori nosztalgiából válhatott divattá. Anyu régen nemcsak a könyökrészt, de a térdkalácson keletkezett lyukakat is ovális anyaggal varrta le. Egy a baj, idényjellegű a trend, sajnos egyre kevésbé érdekes. Lakatos Sándor azonban ezt is újragondolta, a fehér ingen például azért lehetne létjogosultsága, mert a férfikönyököt egy munkanap során számos alkalommal érheti kosz.
Zakó - kapucnis pulóver - farmer: Magyarországon Lakatos szerint a Vastag-fivérek stílusa ez, ami inkább antistílus, főleg ha még egy fénylő bőrcipő is társul hozzá.
Arab és egyéb mintázatú kendők: Szabó Győzőn vettük észre minap egy főzőcskézős műsorban. Ott tekergett a nyaka körül a szövet, és nem értettük, hogy kerül oda, és miért nem veszi le. Lakatos Sándor úgy véli, az arab mintázatú kendőnek például ott, ahonnan származik, fontos funkciója van: véd a természet viszontagságai ellen. Nyugaton először politikai üzenetet hordozott, és ahogy a katonai viselet a vietnami háború idején, az ezredfordulón a palesztinokkal való együttérzés inspirálta a divatot. Kis idő elteltével azonban már boldog, boldogtalan magára tekerte a fekete-fehér kendőt. Még később pedig már mindenféle mintázatban hordták a fiúk is. Érthetetlen, a dizájner szerint talán az olasz üzletemberek viseletének félreértelmezése ez a trend, akik a vékony anyagú pulóver alá finom selyemkendőt húznak.