Plázs travelline.hu 2010. szeptember. 13. 10:06

Jól megtérülő befektetés a vízparti nyaralás

Az Európára, Közel-Keletre és Afrikára kiterjedő kutatás szerint a vízparti nyaralásról visszatérő dolgozók folytatják...

Az Európára, Közel-Keletre és Afrikára kiterjedő kutatás szerint a vízparti nyaralásról visszatérő dolgozók folytatják leghatékonyabban munkájukat. A kutatók Magyarországon nem végeztek felmérését.
   
A válaszok alapján a vízparti napfürdőzés háromszor nagyobb valószínűséggel vezet fokozott munkahelyi hatékonysághoz, mint a városnézéssel vagy tanulással, ismeretszerzéssel töltött szabadság, és kétszer nagyobb valószínűséggel, mint az aktív pihenés vagy a kalandtúra.
   
A kutatás elvégzésére a HP adott megbízást "LaserJet Pays You Back" című kampánya keretében. A kutatás szerint a vezetők esetében térülhet meg a legjobban a hosszabb szünet, például a nyaralás: a vezetők a beosztott dolgozóknál 13 százalékkal nagyobb arányban számoltak be arról, hogy szabadságuk ideje alatt a munkahelyi feladataikat teljesen félretéve sikerült kikapcsolódniuk, és így valóban feltöltődve térhettek vissza a munkába a szabadságról.
   
A vizsgálatból az is kiderül, hogyan látják az egyes országokban a nyaralás produktivitásra és eredményességre gyakorolt hatását. A görögök 72 százaléka számolt be arról, hogy motiváltabban tér vissza a munkahelyére a szabadság után, ami kétszer akkora arány, mint a hollandok esetében. A görögöket 63 százalékkal a törökök, majd 56 százalékkal a dél-afrikaiak követik. Saját bevallásuk szerint a franciák és a spanyolok munkahelyi produktivitását növeli a legkisebb mértékben a vakáció, 22 és 26 százalékkal.
   
A felmérés kimutatta azt is, hogy a munkahelyi produktivitás növelése szempontjából egy hét nyaralás is épp olyan kedvező hatású, mint kettő. A válaszadók 66 százaléka vélte úgy, hogy egy, és 63 százalékuk úgy, hogy két hét növeli bizonyos vagy jelentős mértékben hatékonyságukat a munkába való visszatérést követően.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?