Ausztriai adatok szerint tavaly 8 ezer alkalommal történt olyan síbaleset, amelyben 15 évnél fiatalabb gyermek sérült...
Ausztriai adatok szerint tavaly 8 ezer alkalommal történt olyan síbaleset, amelyben 15 évnél fiatalabb gyermek sérült meg1. A gyermekek súlypontja alacsonyabban van, csontozatuk is rugalmasabb még, mint a felnőtteké, ezért végtagjaik ritkábban sérülnek. Gyakran sérülnek viszont a fiatalok a fejükön, pedig ez ellen a bukósisakok szinte tökéletesen védenének. Az alacsonyabban fekvő és ezáltal gyengébb minőségű hóval borított területeken jelentősen megnő a balesetveszély, itt még ütközés sem kell egy komolyabb sérüléshez; egy kemény műhavas pályán pedig egy egyszerű esésnél is életet menthet a védőfelszerelés. Éppen ezért az osztrák hatóságok egyes tartományokban kötelezővé tették a gyermekek számára a bukósisak viseletét a sípályákon.
A sípálya veszélyei mellett érdemes odafigyelni a közlekedési szabályok betartására is. A szomszédos Ausztriában például kötelező a téli gumi használata és bizonyos útviszonyok mellett a hóláncot is kötelezően előírja a hatóság. Egyes vélemények szerint ez utóbbit előzhette volna meg a budapesti gimnázium diákjainak balesetét is, akik február 21-én árokba borultak buszukkal az innerkremsi sípálya felé tartva.
Szerencsére az iskolai sítáborok szervezői tisztában vannak az utasbiztosítás jelentőségével, és általában már biztosítással együtt ajánlják az utakat, vagy felhívják a figyelmet, hogy mindenki egyénileg kösse meg az utasbiztosítását. A csoportos szerződéskötés előnye, hogy egyszerűbb az ügyintézés, mert a szerződő a csoport minden tagjának megkötheti a biztosítást, valamint a biztosítók általában díjkedvezményt adnak a csoportban utazóknak, amelyet az összes biztosított megkap. További előnye, hogy baj esetén csak egyetlen biztosítótársasággal kell kapcsolatot tartani, így gyorsabb és egyszerűbb a kárbejelentés és kárügyintézés.
Az utasbiztosítás gondos kiválasztása azért is különösen fontos, mert ha minden elővigyázatosság ellenére mégis bekövetkezik a baj, az utasbiztosítás megoldást jelenthet a nehéz pillanatokban. A külföldi síutak előtt mindenképpen ajánlott utasbiztosítást kötni, hiszen az nemcsak a baleset miatt esetleg szükséges drága külföldi kórházi ellátás kiadásaira nyújt fedezetet, hanem rengeteg további szolgáltatást tartalmazhat. Ha a balesetet szenvedett gyermeknek hosszabb időre kórházban kell maradnia, nagyon fontos, hogy mielőbb mellette lehessen az édesanyja vagy az édesapja, ezért érdemes olyan biztosítást választani, ami fedezi a szülő oda- és visszautazását, valamint szállásköltségét is. Számos további kiadás is felmerülhet, pl. telefonköltségek, poggyászkárok, sporteszközök kárai, amelyekre mindig gondolni kell az utasbiztosítás kiválasztásakor.
Forrás: K&H Biztosító
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.