Nem csoda, hiszen a The Washington Post beszámolója szerint a dokumentumok az utasellenőrzési rendszerről tartalmaznak...
Nem csoda, hiszen a The Washington Post beszámolója szerint a dokumentumok az utasellenőrzési rendszerről tartalmaznak titkos adatokat, mégis kikerültek a világhálóra - egy szövetségi beszerzési honlapon vették észre, állítólag már tavasszal kikerülhetett oda. Ez azt jelenti, hogy a TSA jelenleg használt összes biztonsági rendszere és módszere gyakorlatilag bárki által tanulmányozható, ez pedig érthető módon nyugtalanító, hiszen ismerve a rendszert, mostantól elvileg bárki meg is kerülheti azt.
Joe Lieberman szenátor, a nemzetbiztonsági bizottság vezetője szerint nagyon súlyos mulasztás történt, amikor ez az elvileg titkos, biztonsági dokumentum kiszivárgott a világhálóra. A bizottság egyébként vizsgálatot is kért az ügyben, a TSA pedig belső nyomozást indított, hogy kiderüljön, kinek a hibájából került fel a 93 oldalas dokumentum egy szövetségi beszerzési honlapra. "Fokozott figyelemmel kísérjük, mondhatni türelmetlenül várjuk a TSA vizsgálatának eredményeit az ügyben, hiszen mindannyian kíváncsiak vagyunk arra, hogyan lehetett hónapok óta fönt nyilvános oldalon egy elvileg titkos dokumentum" - nyilatkozta az eset kapcsán Lieberman, finoman hangsúlyozva a politikai nyomást a kérdésben.
Stewart A. Baker, a belbiztonsági minisztérium volt államtitkár-helyettese már a botrány kirobbanásakor hangot adott azon aggodalmának, hogy a kiszivárgott biztonsági dokumentum miatt megnőtt a terror-fenyegetettség az egész Egyesült Államokban, hiszen a kézikönyv gyakorlatilag az összes jelenleg használt repülőtéri biztonsági rendszer technikai adatait tartalmazza, és amolyan "Hogyan szűrjük ki a terroristákat?" kézikönyvként is ismert szakmai körökben. Aki pedig elolvassa ezt, sajnos már hatékonyabban tudja kijátszani a rendszert.
Más szenátorok - főleg a republikánusok - azért aggódnak, mert a TSA kiszivárgott dokumentumában a biztonsági eszközök - tehát röntgengépek, robbanóanyag-érzékelők és egyéb csomagvizsgáló berendezések - technikai leírása mellett képek láthatók azokról az úti okmányokról is, amelyeket kongresszusi képviselők, CIA-alkalmazottak, vagy légi marsallok használnak, és a lőfegyverek fedélzetre vitelének menetéről is akad benne némi információ. Susan Collins szenátor szerint ez újabb veszélyforrás, hiszen a fényképeken valódi iratok és igazolványok láthatóak, amelyek tulajdonosai most a nyilvánosság miatt veszélybe kerülhetnek.
A 2001. szeptember 11-én elkövetett terrortámadások és néhány későbbi fenyegetettség okán elkészített és alkalmazott TSA biztonsági kézikönyv kiszivárgása a világhálóra mások szerint ugyanakkor inkább csak kellemetlenség, hivatali baki, mintsem biztonságkockázati tényező, mert a TSA kézikönyveit általában széles körben használja a légiforgalmi személyzet - emiatt ezer módon megszerezhették már olyan emberek, akik ki akarnák játszani a biztonsági rendszert. A nyilvánosság azonban felfújta ezt a problémát, így várhatóan a TSA belső vizsgálata végén fejek hullanak majd, a dokumentumot pedig már eltávolították a nyilvános oldalakról.
-NB-