Hova menjünk, mit érdemes megnézni, hogyan jutunk el oda, hol szálljunk meg?
Hova menjünk, mit érdemes megnézni, hogyan jutunk el oda, hol szálljunk meg? Ezekre a kérdésekre mind választ kapunk az internetről, ráadásul a legtöbbször a kiválasztott szállást, repülő vagy hajójegyet online meg is rendelhetjük.
Segítség autós utazás tervezéséhez
Az online útvonaltervezők közül elsősorban a Google Maps Direction szolgáltatását ajánljuk. Ennél nincs más dolgunk, mint megadni a kiindulási és cél állomást, illetve kiválasztani, hogy autóval szeretnék közlekedni. Rövidebb városnéző séták tervezésénél választhatjuk a gyalogos tervezést is. Az eredményül kapott útvonalat láthatjuk a térképen és részletes szöveges útitervet is kapunk, ami még azt is mutatja, hol vannak fizetős szakaszok az úton. A nyomvonal vég- és köztes pontjait az egérrel tetszőlegesen módosíthatjuk, az útiterv ennek megfelelően azonnal frissül. A térképet és a leírást ki is nyomtathatjuk és magunkkal vihetjük az útra.
A Google általános tervezőjénél több szolgáltatást nyújt és kifejezetten az utazásokhoz előkészítéséhez használható a kevésbé ismert Map24. A magyar nyelven is elérhető oldalon is meg kell adni merre és hova szeretnénk menni.
Választhatunk sík és térbeli nézet között, grafikonon láthatjuk a szintkülönbségeket. A térképen az útvonal mellet kis ikonok jelölik a szálláshelyeket, amikre kattintva akár az online szállásrendelést is elintézhetjük.
Az útvonalak egyes pontjaihoz úgynevezett csatornákat is találunk, amik a környék szállodáit, turista látványosságait és sebességmérő kameráit mutatja. Ez utóbbiaknál leolvashatjuk, hol milyen sebesség korlátozás van az adott ponton és melyik irányba néznek a kamerák. A Map24 legtöbb szolgáltatását utazás közben is élvezhetjük, mert ingyenesen letölthető a PDA-kon és okos telefonokon futó változata.
Repülők, vonatok, vagy akár hajók is...
Ha nem saját gépkocsival utazunk, akkor a legolcsóbb repülő vagy hajójegyeket is az interneten keresztül tudjuk lefoglalni, megrendelni. Egy kereső programmal és az “online repülőjegy” kifejezéssel több ilyen szolgáltatást kínáló weboldalt lehet találni. Ilyenek például a hazaiak közül: www.terminala.hu, www.repjegy.hu, www.pelikan.hu, www.repulj.hu, www.onlinerepulojegy.hu, www.repulojegy.hu, www.paravion.hu.
Mivel a legtöbb ugyanazt a nemzetközi adatbázist használja, ezért az utazás és saját adataink megadása után ugyanazokat a találatokat fogjuk kapni. Különbség legfeljebb néhány speciális, online kedvezményben lehet, illetve olyan kiegészítő szolgáltatásokban, amelyek azt is megmondják, hogy az általunk kiválasztott időpontok kis módosítása mennyivel csökkentheti a jegyárakat. Ezeken az oldalakon általában hajó- és kompjegyeket is lehet vásárolni.
Biztosítás egy kattintásra
Az indulás előtt már csak egy fontos dolog van hátra: a biztosítás megkötése. A legjobban ilyenkor is az online válogatással és kötéssel járunk. A repülőjegyekhez hasonlóan biztosítást is sok weboldalon köthetünk, de ezek legtöbbje is ugyanabból az adatbázisból dolgozik. így az ajánlatok itt sem sokban térnek el. (www.biztositasonline24.hu, www.ebizt.hu, www.netrisk.hu, www.biztositas.hu) A biztosítások megkötéséhez meg kell adnunk az utasok adatait, majd online fizetés után elektronikus levélben kapjuk meg a kötvényt. Egyetlen dologra érdemes odafigyelni, az online biztosítások leghamarabb csak a kötést követő nap nulla órájától lépnek életbe.
Mit vigyünk magunkkal?
Az utazás előkészítéséhez az is hozzátartozik, hogy megtervezzük, mit viszünk magunkkal. A csomagolás általában az utazás megszervezésénél is nagyobb feladatot jelent. Sokan listát készítenek, nehogy valami kimaradjon a bőröndből vagy a hátizsákból. Az úticsomag elkészítéséhez nyújt segítséget a The Universal Packing List oldal. Egy részletes kérdőíven kell megadni többek között, mikor, hány napra és hova utazunk, milyen hőmérséklet szokott ott lenni, utazik-e velünk gyermek, milyen szállásunk lesz, mit fogunk csinálni, magunk fogunk-e főzni, vagy, hogy lesz-e lehetőség ruháink mosására. Ezután a rendszer egy részletes listát generál, miket kell betenni a csomagjainkba. Ez a lista még olyan apróságokat is tartalmaz, mint elem a fényképezőgépbe vagy töltő a mobiltelefonhoz. Ráadásul azt is elolvashatjuk, mit nem szabad elfelejteni az indulás előtt, például háziállatainkat megetetni, hitelkártyánk PIN kódját meg- vagy feljegyezni és térképeket beszerezni. A lista természetesen saját belátásunk szerint módosítható, de egy kiindulási alapnak tökéletes.
-GyL-
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.