2009. január. 19. 17:45 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 19. 17:49 Plázs

Januárban szívesebben megyünk fogorvoshoz

Akár 20-30 százalékkal is több lehet januárban a fogorvosi szűrésre és konzultációra jelentkezők aránya - mondta Kámán Attila szájsebész, az Implant Center vezető orvosigazgatója.

A szakember szerint ennek két oka van. Az egyik, hogy a karácsonyi ünnepek alatt, amikor jóval kevesebb fogorvosi rendelő tart nyitva és hirtelen kell fogorvoshoz menni, akkor sokan rádöbbennek: nem halogathatják tovább a szűrést, és kérnek egy időpontot januárra. A másik ok, hogy év elején sok rendelő próbálja különböző akciókkal - ingyenes szűréssel, fogkő-eltávolítással - becsalogatni a pácienseket.  
   
Kámán Attila szerint általában is jellemző, hogy többen mennek fogorvoshoz, mint 5-10 évvel ezelőtt. "A fiatalok könnyebben rávehetők, hogy beüljenek a fogászati székbe, nincs bennük az a félelem, mint ami a régebbi generációt érintette" - tette hozzá a szájsebész.
   
Ma már Magyarországon is adott minden technikai és technológiai fogászati lehetőség. Legyen szó fogszabályozásról, fogfehérítésről vagy fogpótlásról. Az érdekes az, hogy egyre többen kezeltetik esztétikai problémáikat, már nem elérhetetlen a hollywoodi mosoly. 
   
Az is igaz azonban, hogy a magyarok még mindig "fogukhoz verik a garast", azaz keveset költenek fogászatra. Sokan azt állítják azért, mert drága. Kámán Attila szerint más szolgáltatásokkal összehasonlítva egyáltalán nem az. Például egy fogtömés általában tízezer forintba kerül a magánrendelőben. Míg nagyjából ennyit vagy akár még többet is elkér a hölgyektől a fodrász egy hajfestésért, amit egy hónap múlva meg kell ismételni, de ha egy fogat betömnek az akár tíz évig is kitart.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.