A Mátra és a Bükk közötti Laskó-patak völgyében fekvő közel 2000...
A Mátra és a Bükk közötti Laskó-patak völgyében fekvő közel 2000 lelkes kis község határába már régóta előszeretettel érkeztek a felüdülésre vágyók, igaz néhány éve még csak egy kisebb medence tette lehetővé a mintegy 1900 méteres mélységből feltörő hőforrás vizének élvezetét. Ekkor még csak egy sáros parkoló jelentette a teljes infrastruktúrát, s az átöltözést is egy konténerben lehetett megoldani.
Azóta sok víz lefolyt a hőforrás által épített sódombokon, míg tavaly júliusban megnyitották a SaltHill Thermal Spa nevű gyógy-, és wellnessfürdőt, amely már a legkényesebb igények kielégítésére is alkalmassá vált. A létesítményben 1900 négyzetméter vízfelület, valamint 17 kül-, és beltéri medence vizében pihenhetjük ki a mindennapok fáradalmait. Ezek között található illatos aromamedence, gyógyvizes ülőmedencék, valamint pezsgőfürdők.
A wellness részlegen – ahová 1000 forintos különdíjért léphetünk be - többféle szaunázási lehetőséget kínál, a sima finn szaunától kezdve az aromakabinon át a gőzfürdőig. Emellett naponta több alkalommal úgynevezett szauna-ceremóniákon is részt vehetünk. Ez annyit jelent, hogy egy szakember valamelyik kabinban bizonyos időpontokban különböző kezeléseket tart. Ezek keretében hol sörrel, hol mézzel dúsított vizet locsol a szauna köveire, hol tengeri sókristályokat oszt ki, amelyeket a bőrünkbe kell dörzsölni. A különböző természetes anyagok a szauna hőjével kombinálva jótékony hatással vannak vérkeringésünkre és bőrünkre, emellett pedig különleges élményt nyújtanak a megfáradt fürdőzőknek.
A szaunázást egy nagyméretű, törökfürdő jellegű jacuzzi medencében vezethetjük le, amelynek téglás kupolájába vájt apró ablakain keresztül szűrődik be a napfény. A külső – tehát nem a különdíjért látogatható részen – emellett érdemes kipróbálni az úgynevezett kneipp medencéket, ezek közül is külön kiemelnénk a körülbelül sípcsontközépig érő sétáló medencéket, amelyeknek az alját borító kavicsok jótékonyan masszírozzák talpunkat. A langyos, jéghideg és forró vízben járva alaposan felpezsdül a vérkeringésünk, utána úgy fogjuk érezni, mintha ezernyi apró tű szurkálná talpunkat, a felfrissülés pedig garantált.
A kényesebb ízlésű – és vastagabb pénztárcájú – vendégek különböző masszázsprogramokra is befizethetnek, ezek közül a legdrágább mintegy 18 000 forintba kerül. A belépéskor kapott karkötő segítségével pedig a fürdőzés során bármikor igénybe vehetjük a fitnesz-terem, a szépségszalon, a kávézó és az étterem szolgáltatásait is, anélkül, hogy készpénzzel kellene bajlódnunk.
A fürdőzés végeztével érdemes sétát tenni Egerszalókon, ahol többek között egy 1738-ban épült barokk templomot és a legendák szerint csodatévő Mária-kegyképet láthatunk, de persze nem szabad kihagyni a környék riolittufába vájt borospincéit sem, ahol a legjobb fehér szőlőfajtákból készült nedűkből válogathatunk. Eger városa mintegy 10 perces autótútra található innen, ahol tovább folytathatjuk a kulturális, vagy épp a kulináris kikapcsolódást.
Egerszalókon hatalmas szállodakomplexum is épül a gyógyfürdő fölé, ez azonban jelenleg még csupán szürke betonkockaként látható, ez egy keveset ront is az összképen, igaz, csak azon a pár száz méteren, amíg a parkolóból a fürdő bejáratáig elsétál az ember.
Egyelőre több napos kikapcsolódásra csak akkor alkalmas a helyszín, ha a környéken máshol nézünk szállás után, azonban egy mátrai, vagy bükki kirándulás levezetésére tökéletes választás lehet az egerszalóki gyógy-, és wellness fürdő.
-JB-
Plázs
travelline.hu
2008. november. 02. 10:46
Sztárok és nyilvános kényeztetés
Plázs
travelline.hu
2008. november. 02. 09:26
11 ok, amiért érdemes Vilniusba látogatni
Plázs
travelline.hu
2008. november. 03. 09:35
Mit tartogat nekünk észak? - őszi programajánló
Plázs
travelline.hu
2008. november. 03. 15:35