2008. április. 04. 11:58 travelline.hu Utolsó frissítés: 2009. június. 16. 15:51 Plázs

Milliárdokat kapunk Svájctól

Ebből Magyarország részesedése Lengyelország után a második legnagyobb...

Ebből Magyarország részesedése Lengyelország után a második legnagyobb, bruttó 130 738 000 svájci frank - vagyis mintegy 21,7 milliárd forint. Az együttműködési program csökkenteni kívánja egyrészt az Európai Unió tagállamai közötti, másrészt az érintett országok belső viszonyaiban tapasztalható egyenlőtlenségeket.

A nagy érdeklődéssel kísért eseményen közel négyszázan vettek részt. Jelen voltak a régiók, kistérségek szervezetei, a kormányzati szervek és helyi önkormányzatok, civil szervezetek, a nemzetközi szervezetek, kamarák, valamint az üzleti szféra képviselői. Az információs napon a svájci és a magyar fél is hangsúlyozta, hogy a források felhasználásakor a tartalmi és földrajzi koncentráció elvét kell követni. 

E szerint a rendelkezésre álló forrás 70%-a a keret-megállapodásban meghatározott alábbi prioritási területeken kerül lekötésre:

1. Regionális fejlesztési kezdeményezések periférikus és hátrányos helyzetű régiókban (15 millió CHF); 
2. Természeti katasztrófák megelőzése és kezelése (2 millió CHF); 
3. Az alapinfrastruktúra javítása/helyreállítása és modernizációja, valamint a környezet fejlesztése (30 millió CHF); 
4. Határon átnyúló környezeti kezdeményezések, biodiverzitás és természetvédelem (5 millió CHF); 
5. Az üzleti környezet fejlesztése és a finanszírozáshoz való hozzáférés elősegítése a kis- és középvállalkozások vonatkozásában (14,5 millió CHF); 
6. A magánszektor fejlesztése és a kis- és középvállalkozások exportjának elősegítése (3 millió CHF); 
7. Kutatás és fejlesztés (8.5 millió CHF); 
8. Egészségügy (13 millió CHF 9. Civil szektor támogatása (6 millió CHF).

Mindezeken túl a támogatás minimum 40%-át a leghátrányosabb helyzetben lévő észak-magyarországi és észak-alföldi régiókban használják fel, külön figyelemmel Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár megyékre. A projektek kiválasztásáért Magyarország felel, de minden támogatásra javasolt projekt esetében szükség van a svájci fél jóváhagyására.

A Svájci-Magyar Együttműködési Program Stratégiai Keretszabályozásának részletes dokumentuma, illetve a végrehajtással kapcsolatban az információs napon részvevők által feltett kérdések és az azokra adott válaszok megtalálhatóak a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján, a http://www.nfu.hu/svajci_hozzajarulas oldalon.

(Forrás: Turizmus Online)

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.