A hatósági árak által szabályozott kommunista tervgazdaság bukása után több mint húsz évvel akadnak felelős beosztásban lévő emberek, akik még mindig nem ismerik (vagy már elfelejtették) az ilyen típusú szabályozások milliónyi problémáját - olvasható a Véleményvezér blogon a dinnyeüggyel kapcsolatban.
"Kevés ügy illusztrálja jobban a Nemzeti Együttműködés Rendszerének végtelen értelmetlenségét, mint a dinnyekartell körüli bohózat, mely hétfőn újabb fordulatot vett. Talán emlékszünk még rá, hogy a magyar kormány „rávette" a nagy kiskereskedelmi láncokat, hogy vállalják, 99 forintnál olcsóbban nem árusítanak dinnyét. A lépés indoklásaként a Vidékfejlesztési Minisztérium azt hozta fel, hogy így garantálható, hogy egyetlen dinnyetermelő se veszítsen a dinnyézésen. Ez az intézkedés csak úgy bűzlik a jó szándékba oltott amatőr, de legalább gátlástalan opportunizmustól. Nemes a szándék, hogy minden tisztességes dinnyetermelő jusson pénzhez – hasonló nemes kezdeményezés még például a világbéke támogatása is" – olvasható a Véleményvezér blogon.
"Amiről ugyanis a szóban forgó minisztérium nem beszélt, az az, hogy miért is éppen a dinnyetermelőket kellene így támogatnunk? Miért nem a búzatermelőket, a kukorciatermelőket vagy az almatermelőket? Ők talán kevésbé tisztességes magyar emberek? És ha már a dinnyetermelőket szeretjük, miért nem csak a jó dinnyetermelőket? Miért kell nekünk szeretni a hatékonytalan, rosszul termelő, neadjisten lusta dinnyetermelőket is?" – teszik fel a kérdést.
"De ez még csak a kezdet. Arról sem szólt a minisztérium, hogy ezt a rendkívül fontos támogatást bizony a magyar fogyasztóknak kell megfizetnie. És ha már megszületett a döntés, hogy éppen őket és éppen így fogják támogatni, miért nem hirdettek rögtön hatósági árat? Borzasztó ötlet, de legalább tiszta beszéd lenne. Ehelyett a kiskereskedelmi láncok nyilvánvalóan illegális kartelltevékenységre lettek államilag felbujtva, neadjisten rászorítva" – írja a blog. A teljes bejegyzést itt olvashatja!