A világ legkiterjedtebb méretű kormánybunkerének pontos helyszínét mindvégig tudta az ellenség. Az 5,7 milliárd német márkáért megépített, 20 kilométer hosszú szuperbunker ráadásul "csak" egy Hirosimára ledobott atombomba ereje ellen tudott volna eredményesen védekezni, a szovjetek 250-szer nagyobb kapacitású töltetei ellen már nem – olvasható a Falanszter blogon.
Az NSZK egykori vezetői az atombiztos kormányóvóhely-építéseknél jobban féltették életüket a Varsói Szerződés tagállamainak irányából rájuk kilőtt atom-, vegyi és biológiai töltetű ballisztikus rakéták hatásától, mint keletnémet politikustársaik a NATO hasonló intenzitású megelőző, vagy válasznak szánt atomcsapásától. Erre utal az a tény, hogy míg a keletnémet állam vezetője, Erich Honecker csak 1973. február 5-én rendelte el pártja és kormánya védelmében egy földalatti bunkerváros kiépítését, addig Konrad Adenauer kancellár már 1950-ben parancsba adta egy minden védelemmel ellátott államóvóhely kialakítását.
A „porosz takarékosság” jegyében az NSZK vezetőinek fontos szempont volt, hogy ne egy teljesen új, hanem lehetőleg egy használaton kívüli föld alatti objektumban alakítsák ki államigazgatásuk szupertitkos óvóhelyét – írja a blogger. A teljes bejegyzést elolvashatja a Falanszter blogon, ahol a bunkerről készített képeket is megnézheti.