Kína tízszer akkora katonai központot épít, mint a Pentagon
A kínai hadvezetés világvége bunkere épülhet az 1500 hektáros területen.
A kínai hadvezetés világvége bunkere épülhet az 1500 hektáros területen.
Annie Jacobsen könyve a nukleáris világháborúról hátborzongatóan részletes, de Észak-Koreáról, a képzeletbeli világégés kirobbantójáról keveset tud. Az a kevés is nagyon ijesztő.
Az emberek egy telefonos alkalmazás segítségével gyorsan megtalálhatják majd a hozzájuk legközelebbi óvóhelyet.
Ravi Mushtaha volt a legmagasabb rangú Hamász-vezető az övezetben.
Az orosz elnök már több napja nem mutatkozott a nyilvánosság előtt. Állítólag nem véletlenül.
A kapszulákat a Metinvest zaporizzsjai üzemében gyártják. A terület részben orosz ellenőrzés alatt áll.
Az oktatási intézmények helyettesítésére készülnek a bombaálló óvóhelyek Ukrajnában. A háború miatt az iskolák és egyetemek több mint fele nem nyithat ki szeptemberben.
A brit kormány bombabiztossá tett óvóhelye éppen a világháború elejére készült el. Innen beszélt Winston Churchill Roosevelt amerikai elnökkel, itt dolgozott a brit vezérkar is. Ma egy számos különleges relikviával teli kiállítás tekinthető meg itt.
Aki most akar saját óvóhelyet kiépíttetni, annak akár éveket is várnia kell a sorra kerülésre az egyetlen ezzel foglalkozó német magáncég várólistáján.
Három ember fér el benne, de azt nem mondanánk, hogy kényelmesen.
Bár a stadionok világában ritkaságszámba mennek a rejtett bejáratok, más középületeknél viszont preparált metróalagutak, földalatti kisvasutak és helikopterleszállóhoz vezető járatok teszik zökkenőmentessé a fontos személyek közlekedését.
A DARPA, vagyis a Pentagon védelmi fejlesztéseiért felelős kutatóintézmény még auguszus végén tett közzé egy felhívást a Twitteren. Hogy miért, azt még most is csak sejthetjük.