2005. február. 07. 12:32 MTI Utolsó frissítés: 2005. február. 07. 12:38 Média

Arculatot és technológiát vált az MTV Híradó

A design és az új technika lehetővé teszi, hogy "a nézők egy adott pillanatban az eddiginél jóval több információhoz jussanak" a képernyőről - mondta Holub katalin szóvivő.

Arculatot és részben technológiát vált a hétvégén a Magyar Televízió (MTV) Híradója - tájékoztatott Holub Katalin, az intézmény szóvivője. A szakmában "illik kétévente új formában készíteni a műsorokat" - mondta a közszolgálati médium egyes és kettes csatornájával együtt legutóbb 2002 november elején arculatot váltó Híradó átalakulása kapcsán a szóvivő. Mint mondta, a jelenlegi, piros-sárga alapszínek helyét kékes és zöldes árnyalatok mellett a fekete veszi át. Mint mondta, a design mellett a műsor képi világa is változni fog, az új technika lehetővé teszi, hogy "a nézők egy adott pillanatban az eddiginél jóval több információhoz jussanak" a képernyőről.

Holub Katalin elmondta, hogy az átalakítás nettó 39 millió forintba kerül, ezzel azonban sikerült kiváltani az eddig bérleti szerződés révén igénybe vett szolgáltatásokat is, így csökkenhet a produkció költsége. Az MTV menedzsmentjének egyik, név nélkül nyilatkozó tagja hétfőn arról beszélt a távirati irodának: Nika György aktuális igazgató elképzelései között szerepel a Híradó adásidejének növelése annak érdekében, hogy a politikai hírek mellett több, a civil társadalommal foglalkozó és színes információ is a műsorba kerülhessen. "A mostani műsoridő nettó 21 perc, de ennél azért hosszabbnak kellene lennie" - mondta a menedzsment neve mellőzését kérő tagja az esti Híradóról szólva.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.