Kult hvg.hu 2023. november. 06. 14:31

Barbra Streisand majdnem kihagyta a legszaftosabb részeket a memoárjából

Közel ezeroldalas életrajzi könyvet jelentet meg a most 81 éves Streisand, aki szerkesztője unszolására exeiről is megemlékezik. Van is miről: amellett, hogy 25 évig volt James Brolin felesége, volt kapcsolata Don Johnsonnal, Andre Agassival és Pierre Trudeau korábbi kanadai miniszterelnökkel is.

Mostanában mintha a memoár-írás lenne a hírességek legfőbb elfoglaltsága egy bizonyos életkor fölött, elég csak Harry herceg vagy Britney Spears közelmúltban kiadott, és Serena Williams előkészület alatt álló önéletrajzi könyvére gondolni. A sorba most beállt Barbra Streisand is, aki hat évtizedes szórakoztatóipari karrierjére tekint vissza közel ezer oldalon, és aki azt reméli, hogy az olvasók „végre megtudják róla az igazságot”.

Streisand erről a CBS-nek adott interjújában beszélt. Ahogy mondta, a könyv megírásának egyik fő oka az volt, hogy leszámoljon a róla szóló tévképzetekkel. Énekesi, színészi és rendezői karrierje mellett persze a szerelmi életéről is szó esik a kötetben – habár ettől eleinte egy kicsit ódzkodott, ám szerkesztője javaslatára belement, hogy a szaftosabb részeket se hagyja ki. Streisand 25 évig volt James Brolin felesége, de Don Johnsonnal, Ryan O'Neallel, Andre Agassival és Pierre Trudeau volt kanadai miniszterelnökkel is volt kapcsolata.

A BBC-nek adott interjújában azt is elmondta, hogy úgy érzi, nem élvezte ki eléggé az életét. Habár vágyott a hírnévre, a karrierje során mégsem szerette a rá irányuló figyelmet, és persze a kritikákat sem, ami a hírnévvel járt. Szerinte sokkal izgalmasabb volt álmodozni a hírességről, mint megélni azt a valóságban. „Nagyon zárkózott ember vagyok, nem élvezem a sztárságot”, mondta. Az őt ért bántások még ennyi év után is fájnak neki, a dicséreteket pedig nem tudja teljesen komolyan venni.

Azt is közölte továbbá, hogy nem ad több interjút, mert már megírta a történetét. A My Name is Barbra, vagyis A nevem Barbra november 7-én jelenik meg a Penguin Random House kiadónál.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.