A Petőfi Zenei Tanácsot létrehozó Demeter Szilárd állítja: a válogatás teljesítményalapú volt, nem nézte senkinek „a biológiai, avagy társadalmi nemét”.
Kedden alakult meg a Petőfi Zenei Tanács, aminek célja elvileg az, hogy a „tanács tagjai szakértelmükkel és meglátásaikkal elősegítsék a Petőfi Rádió, a Petőfi TV, a Hajógyár és a Magyar Popkulturális Értéktár minőségelvű megerősítését, ezáltal a magyar popkultúra jobbá tételét”. A Demeter Szilárd vezette ügynökségbe azonban nem sikerült egy nőt sem beválogatni.
Nagy Feróval és Kovács Ákossal a soraiban kezdené a Petőfi Zenei Tanács felvirágoztatni a magyar popkultúrát
Demeter Szilárd összehívta a Tanácsot, amely segítene utat mutatni a popkultúrának. Megalakult a Petőfi Zenei Tanács - jelentette be a Petőfi Kulturális Ügynökség. Mint írták, a cél az, hogy „a tanács tagjai szakértelmükkel és meglátásaikkal elősegítsék a Petőfi Rádió, a Petőfi TV, a Hajógyár és a Magyar Popkulturális Értéktár minőségelvű megerősítését, ezáltal a magyar popkultúra jobbá tételét" - hogy ez pontosan mit jelent, majd kiderül.
Demeter erről a Telex kérdésére azt írta, hogy a tanács összetétele teljesítményalapú, a felkéréskor a hozzáadott értéket nézték, „nem bárkinek a biológiai, avagy társadalmi nemét. Ezt soha nem néztem, mint ahogyan a szexuális szokások alapján sem szoktam megkülönböztetést tenni. Felkérésünket mindenki elfogadta.”
A lap kérdésére a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója összefoglalta a Petőfi Zenei Tanács alakuló ülésén elhangzottakat, így: nagyjából tisztázták a feladatokat, lehetőségeket, irányvonalakat. Hozzátette: a tanács tagjai „havi bontásban kevesebb mint 100 ezer forint díjazásban részesülnek a munkájuk ellenértékeként”. Ők egyébként a tanács tagjai:
- Kovács Ákos,
- Bognár Attila,
- Frenreisz Károly,
- Müller Péter Sziámi,
- Both Miklós,
- Ferenczi György,
- Gőz László,
- Nagy Feró,
- Németh Alajos,
- Tátrai Tibor.