Göncz Árpád, a III. Magyar Köztársaság első elnöke, író, műfordító február 10-én lenne százéves. Ez alkalomból megnyitják az egykori óbudai otthonát, benne a könyvtárával, és emlékbélyeget bocsátanak ki.
A Göncz Árpád Alapítvány, együttműködve a csatlakozó intézményekkel, önkormányzatokkal széles körben emlékezik meg névadója életéről, munkásságáról Göncz Árpád születésének 100. évfordulóján.
Az óbudai házban, ahol családjával 1947 és 1990 között élt, Göncz Árpád Emlékhely nyílik, a látogatók megtekinthetik Göncz Árpád és Zsuzsa könyvtárát, egykori bútoraikat és kedves tárgyaikat. Továbbá az évfordulóra a Magyar Posta emlékbélyeget ad ki, a fővárosban szabadtéri életút-kiállítás nyílik, szobrainál megemlékezéseket tartanak, koncertek, filmvetítések, kerekasztal-beszélgetések, felolvasó-estek sora eleveníti fel majd Göncz Árpád emlékét.
Az alalpítvány közleményében így fogalmaz: "Göncz Árpád 1922-ben született, egész élete a demokráciáért folytatott következetes küzdelem jegyében telt. Életpályája szinte összefoglalja a magyar 20. század történetét. A kor mindkét totalitárius rendszerével, a fasizmussal és a kommunizmussal is szembe szegült, az 1989-90-es közép-kelet-európai demokratikus változások tevékeny részese volt. Közvetlen személyisége, rendkívüli nyitottsága, megalkuvás nélküli, kikezdhetetlen erkölcsi tartása, feleségével, Göntér Zsuzsannával közös mély szociális érzékenysége áll máig töretlen népszerűsége mögött".
Az egykori köztársasági elnök február 10-én lenne százéves.