A Mondatok a csodálkozásról című új kötet szerzője azon sem hökken meg, ha egy boltban Hitler-portré fogadja.
A társadalmi igazságtalanságok nem motiválják, hanem inkább gátolják a témaválasztásban Szvoren Edinát. „A sorskérdéseknek nem Magyarország a léptéke, hanem az ember” – mondta a HVG-nek adott interjúban arra a felvetésre, hogy korábban írt egy fogyatékossággal élő gyereket nevelő leszbikus párról, de azóta jócskán megnyirbálták a jogaikat. Szvoren Edina példaként hozta fel, hogy ha Az ország legjobb hóhéra című novellája megírásakor tudja, hogy Orbán Viktor majd előveszi a halálbüntetés kártyát, elveti a témát.
A jelen idejű, nagyon e világi megközelítések és fájdalmak nálam nem tesznek jót az írásnak.
A HVG-nek adott interjúban Szvoren Edina beszélt arról is, hogy alapvetően kevéssé hajlamos meglepődni vagy csodálkozni – például azon, ha egy boltban Hitler-portré fogadja. „Itt élek ebben az világban, ebben az országban, ismerem valamelyest a viszonyainkat, látom, mi minden történhet meg” – mondta.
Hogy a zenepedagógusként dolgozó Szvoren Edina mit gondol a tanárok kiskorúsításáról, vagy a fantáziáról mint a védekezés eszközéről, az kiderül az e heti HVG-ből, illetve a hvg360-on olvasható teljes interjúból.