Ezért videósorozatot indítanak.
Online gyűjtőkampányuk, a #karanténtárgyak mellett különleges házivideó-sorozatot indít a Néprajzi Múzeum. A sorozatban a jelenleg megváltozó és épp most születő tárgyakkal is foglalkoznak.
A Néprajzi Múzeum társadalmi múzeumként ugyanis úgy véli, a jelenlegi helyzetben nem teheti meg, hogy ne kezdjen „karanténnyelven” gondolkodni. Hogy megpróbálja észrevenni, és dokumentálni a szemünk előtt átalakuló hétköznapi tárgyi világokat, és azt, hogy a múzeumi szakember más szemmel tekint a múzeumi tárgyakra is. A maszkokra, az amulettekre, a betegségdémonokra. A tárgyakra, amelyek egykori járványok emlékét őrzik, vagy amelyek szűk terekbe zárt emberek türelméről tanúskodnak.
„A múzeum új házivideó-sorozatának darabjai ezekről a kérdésekről szólnak. Meg persze rólunk, múzeumi szakemberekről, akik úgy próbálunk szabadulni a karanténból, hogy múzeumi témává, és így feladattá tesszük azt. És persze a múzeumhasználókról, akik a filmeket nézve segítenek nekünk végig gondolni: lehet-e egy múzeum karanténban?” – teszi fel a kérdést Schleicher Veronika gyűjteményi főosztályvezető.
A sorozat első darabja A közös víz és közös bögre, melyben Földessy Edina, az Afrika gyűjtemény kurátora személyes élményein keresztül mesél az arab világ közösségi vízivás szokásáról és annak tárgyairól, és vet fel érdekes kérdéseket. A következő kisfilmekben lesz még szó arc- és testtakarásról, a türelem tárgyairól, a miniatürizált világról, az otthoni múzeumról és a közös gondolkodásról is. A heti rendszerességgel megosztott videók a múzeum honlapján, illetve Etnotube Youtube csatornáján lesznek elérhetők, ahol számos archív felvétel és kisfilm is várja az érdeklődőket.