A Nemzeti Színház igazgatója szerint világosan kell látni, „kiket akarunk nevelni, milyenné akarjuk formálni a felnövő generációk magyarjait”.
Vidnyánszky Attila színházigazgató is elmondta véleményét a nagy vitát kiváltó Nemzeti alaptantervről (NAT), a Nemzeti Színház vezetője a Magyar Nemzetnek azt mondta:
világosan kell látni, hogy kiket akarunk nevelni, milyenné akarjuk formálni a felnövő generációk magyarjait. Ha magukat büszkén magyarnak valló szabad embereket szeretnénk, akik a szülőföldjükért tenni akarnak, valamint akik ismerik a történelmüket, szeretik a nemzeti hőseiket és büszkék azokra, akkor a Wass Alberthez és a Nyirő Józsefhez hasonló írókra nagy szükség van a kötelező tananyagban.
Vidnyánszky szerint a két író életművének oktatása megkerülhetetlen abban is, hogy fel tudjuk dolgozni a legnagyobb nemzeti tragédiánkat, Trianont. „Nyirőt és Wasst olvasva hitforrásként is megélhető a trianoni katasztrófa, a műveikből az sugárzik, hogy van jövőnk, az Úristen tervez velünk.”
Az igazgató üzent a NAT-ot kritizálóknak is:
a nemzeti kormányzat elképzelésével szemben álló alternatíva a liberálisoké, akik kisszerű, állandó bűntudatérzettől megnyomorított, folyamatosan igazodni, alárendelődni vágyó magyarokat szeretnének látni az országban.
A „kommunista téboly utóhatása, hogy kritizálják Wass és Nyirő bevételét” a NAT-ba – ezt már Szalay Károly író mondta a Nemzetnek.
Szerdán Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a NAT-ról azt mondta, az kevesebb terhet rak a diákokra és a tanárokra.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete nincs olyan jó véleménnyel az új NAT-ról, mint Maruzsa, de számos szakmai szervezet, szakszervezet, határon inneni és túli pedagógusképző intézmények is tiltakoztak ellene. Többen azt hangsúlyozták, hogy a NAT gyerek-, tanár- és nemzetellenes.