Dickens nem csak az irodalomban diktálta a trendet.
Charles Dickens a viktoriánus Anglia legnagyobb írója volt, az ő nevéhez kötődnek többek közt olyan szociálisan érzékeny, klasszikus regények, mint a Karácsonyi ének, a Twist Olivér, a Szép remények stb.
Kevéssé ismert tény, hogy Dickens szenvedélyesen érdeklődött az orvostudomány, a kémia, a fizika, a termodinamika és a geológia iránt, és a maga korában a tudományos eredmények egyik legnagyobb hatású közvetítője volt – ezt mutatja be egy új kiállítás, amely a híres angol regényíró múzeumában nyílt meg Londonban.
A november 11-ig látogatható Charles Dickens: Man of Science (Charles Dickens: A tudományok embere) című kiállításon az író tudományos érdeklődésével kapcsolatos írásokat, tárgyi emlékeket mutatják be. A gyűjteményben szerepelnek könyvek első kiadásai, naplók, feljegyzések, levelek, továbbá teleszkópok, laterna magicák és fontos történelmi publikációk. Ezek mellett pedig a regényeiből, újságcikkeiből, leveleiből vett idézetekkel is illusztrálják az író lelkesedését.
Adelene Buckland, a kiállítás kurátora elmondta: azt akarják megmutatni, hogy Dickens tudományos érdeklődése éppen abban a korszakban volt nagy hatással környezetére, kortársaira, amikor ezek a tudományágak modernizálták Nagy-Britanniát.