Legendás bulikat tart a lakásán a legfelsőbb szintű politikai döntéshozókkal, média-véleményformálókkal. A magyar miniszterelnök barátsága mellett pedig természetesen kiáll.
"Magyarországon elterjedt az a göbbelsi gondolatmenet, hogy aki nem az adott sajtóorgánum véleményén van, annak a munkássága elfajzott művészet" – mondta a zenész a Magyar Narancsnak adott interjúban.
Beszélt arról is, hogy egy ideig kiközösítették a dzsessz-rock klubokból a Dschinghis Khan együttes miatt, de végül megbékélt ezzel a korszakkal. Mándoki az elejétől fogva támogatója Angela Merkelnek, korábban kampánydalokat is írt neki, szerinte nagyon bölcs és művelt asszony. „Sok ország irigyli is Németországot a vezetője miatt, ahogy mellesleg sokan irigylik külföldön Magyarországot is Orbán Viktor sikerei miatt.”
Azon túl, hogy a producer a „világ minden táján felszólal a színpadon a női egyenjogúságért és az antiszemitizmus ellen”, a menedékkérőkről azt mondja, minden ország eldöntheti, hogy hogyan bánik a bevándorlókkal.
Az értékeinkből egy négyzetmillimétert sem szabad engedni.
Több német újság is azt írja, hogy a zenész kapocsként funkcionál a Fidesz és a CSU között, erről Mándoki azt mondja, „ha Németországban játszik, ott a fél bajor és a fél szövetségi kormány. Engem szoros baráti kapcsolat köt ezekhez a politikusokhoz.”
Orbán Viktorral egy koncertje után ismerkedett meg, az egykori bajor miniszterelnök mutatta be neki: azt mondta: „figyelj, Leslie, itt egy pokoli okos, nagyon művelt lángelme, ismerd meg, ő a magyar miniszterelnök.” Később barátok lettek, ezért a kapcsolatért pedig „természetesen kiáll” a zenész.
Azt viszont nem gondolja, hogy a barátságuknak köze lenne ahhoz, hogy tavaly jócskán részesült egy 1,4 milliárd forintos támogatásból. (A projekt az 1956-os megemlékezéssel kapcsolatosan jött létre abból a célból, hogy Magyarország imázsát erősítse a világban. Erről itt írtunk bővebben.)