Jennifer Lawrence új filmjét és egy orosz tengeralattjáró-katasztrófáról szóló európai filmet is újraírtak, amelyek eredetileg negatív színben tüntették fel az orosz elnököt.
Az utóbbi években kiderült, hogy nem érdemes kikezdeni a megtorló magatartásukról elhíresült vezetőkkel: a Sony Pictures ellen a Kim Dzsog Un elleni merényletet tartalmazó The Interview című film premierje környékén intéztek komoly hackertámadást, az amerikai szervek szerint pedig Észak-Korea állt az akció mögött – Phenjan ezt tagadta.
A Hollywood Reporter szerint most két másik stúdió próbál megelőzni egy hasonló támadást – a közös pont Vlagyimir Putyin szerepe. Jennifer Lawrence és a több Éhezők viadala-mozit rendező Francis Lawrence Magyarországon forgatott filmje, a Vörös veréb egy CIA által becserkészett orosz kém történetét meséli el, az alapjául szolgáló könyvben viszont hiába van nagy szerepe Vlagyimir Putyinnak, a filmesek úgy döntöttek, ezeket a részeket kihagyják az adaptációból. Bár a filmet gondozó Foxnál hivatalosan kreatív változtatásokra hivatkoznak, a lap forrásai a hackerektől való félelmet sejtik a döntés mögött.
De nem a Fox az egyetlen meghátráló stúdió: Thomas Vinterberg Kursk című, egy 2000-ben történt tengeralattjáró-katasztrófát feldolgozó filmje az EuropaCorpnál készül, és ugyan a könyvben és a forgatókönyv első változataiban is szerepelt Putyin, a végső változatból kimaradt.
Öngyilkosság lenne egy stúdiónak egy Putyint tartalmazó filmet kiadni, amelyben rossz színben tüntetik fel
– mondta a stúdiókkal együttműködő biztonsági cég vezetője.