A kedden csendben megszavazott, a tanulási nehézségekkel küzdő diákok felmentését megszüntető törvénymódosítást egy megindító posztban ítélte el az író.
112 igen és 56 nem szavazattal, gyakorlatilag fű alatt fogadta el az Országgyűlés a Taigetosz-törvénynek nevezett jogszabály-módosítást, amelynek lényege, hogy 2018-tól a különböző tanulási nehézségekkel (pl. diszlexia, diszkalkulia, diszgráfia) küzdő diákok nem kaphatnak felmentést az osztályozás alól bizonyos tárgyaknál.
A döntésre a Facebookon reagált Dragomán György, aki posztjában feleleveníti, milyen nehézségekkel járt diszlexiásként iskolába járni, és mégis milyen felszabadító volt, amikor egyes tanárok a segítségére igyekeztek. "A saját példám talán megmutat valamit abból, hogy meddig juthat az ember, ha segítik és elfogadják, és nem megnehezítik az életét" – írja.
Dragomán György
Hányszor mondták nekem, figyelj oda jobban, írjál szebben. Hogy emlékszem az érzésre, ahogy szorítom a ceruzát, próbálom kanyarítani a betűket, egyik se olyan lesz, a ceruza mintha vasból volna húzza...
A törvénymódosítás indoklása szerint a kormány azt reméli az intézkedéstől, hogy a diákok és szüleik így majd motiváltabbak lesznek "a nehézségek leküzdése érdekében". A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke erre úgy reagált, hogy az érintett gyerekeknek nem azért vannak tanulási nehézségeik, mert nem akarnak tanulni, így a felmentés megvonása "totális pedagógiai baklövés".
„A hatalomnak szüksége van arra, hogy mindenki harcoljon ellene"
Ez a világ arról szól, hogy mások bűneit próbálja ránk kényszeríteni, egyfolytában azt keressük, ki a hibás, nem azt, hogy mi a megoldás - véli a nemrég új regénnyel jelentkező Dragomán György, akinek előző, A fehér király című regényéből világsztárokkal készülhet film. Emlékezni kell vagy felejteni? Miért kell mindenkinek a saját pszichológusának lennie?
Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!