Peter Brook Csatamező című darabját a Trafóban láthatjuk négy alkalommal. A világhírű író-rendezővel a HVG készített interjút.
„Vaknak, vagy legalábbis bolondnak kell lenni ahhoz, hogy ne lássuk, minden leértékelődik; leginkább a tisztesség és a morál. Senki sem tudja megmondani, hogy totális összeomlás vagy új kezdet vár ránk az elkövetkező években. Belém vésődött az a kép, amit a Tienanmen téri vérengzéseknél a tankokkal dacoló kínai diákról láttam, aki mindenre felkészülve kitárta a karjait. Két út áll előttünk: vagy becsukjuk a szemünket és a vélt kényelmünkbe zárkózunk, vagy égve tartjuk magunkban a remény lángját. Bármi lesz is, én az utóbbit választom” – mondja Peter Brook.
Brook arról is beszél, hogy mért készítette el a Mahábhárata alapján a Csatamezőket. Mint mondja, a több ezer éves hindu nemzeti eposz megmutatja, hogy a családok, a törzsek, a nemzetek és a kontinensek közötti kibeszéletlen problémák háborúkhoz, pusztításhoz, öldökléshez vezetnek.
„Mindig kicsiben kezdődik a baj. Két ember nézeteltérése megmérgezi a viszonyt a többiekkel, legyen szó a szeretteinkről, a rokonainkról vagy éppen azokról, akiket ellenszenvesnek találunk.”
A teljes interjú a HVG e heti számában olvasható.