Az Európai Űrügynökség főigazgatójának nagy tervei vannak: egy várost akart létrehozni a Holdon.
Az építészeti irodák, mint például a londoni Foster+Partners azonnal ugrottak Johann-Dietrich Woerner főigazgató kezdeményezésére és futurisztikus holdlakásokat terveztek. Az "űrlakok" épp úgy néznek ki, mint ahogy a sci-fi filmekből ismerjük őket - írja az artsy.net.
Miután megvoltak a fizikai keretek és a terv elkezdett formát ölteni, a spanyol művész Jorge Rubio Manes egy határozottan eltérő megközelítést javasolt: "Amikor valaki meghal a Holdon - mert meg fog történni - hol temetik el? Milyen szobor, vagy tárgy emlékezteti majd az élőket a halottakról?"
Az ügynökség első művésze jelenleg a hivatal erőforrásait használja, hogy megvizsgálja a potenciális társadalmi és antropológiai vonatkozásokat az égitest gyarmatosításához. A projekt az Örök fény csúcsa nevet kapta és a legmodernebb építési technológiák alapján jön majd létre.
Mivel az ügynökség szeretné elkerülni az építőanyagok megfizethetetlen átutaztatását, a tudósok kifejlesztettek egy módszert, mely során regolitot használnának 3D-s nyomtatásra, ám a tervezési- és kivitelezési folyamatot megnehezíti, hogy a Hold e mintáiból a Földön nagyon kevés van, és az is csak nagyon messze.
A nyomtatási tervek közt a templom olyan részei szerepelnek, mint maga az épület, a kereszt, és egy pince.
"Akkor kezdődik az utazás, amikor az emberek nem gondolkodnak azon, hogy mi lehetséges, és mi nem az" - tette hozzá Manes.