Migráció, gyerekmunka, klímaváltozás – ezekről is lesz szó egy mostani fesztiválon
A kulturális antropológiát népszerűsítő Szimbiózis Napokon péntek-szombaton az Aurórában sok érdekes előadás lesz számos hazai és külföldi kortárs témáról.
A Szimbiózis Napok elnevezésű kulturális antropológiai fesztivált idén tizenegyedik alkalommal rendezik meg május 6-7-én az Auróra Kulturális Központban.
A rendezvényen a határ- és rokon tudományterületek, valamint a média, a művészeti és civil szféra képviselői vitatják meg az aktuális szakmai kérdéseket, bemutatják és ütköztetik a különböző megközelítéseket. A program célja emellett minél szélesebb közönséggel megismertetni a sokszor ismeretlennek tűnő kultúrák világát.
A fesztivál idei programjában is helyet kapnak külföldi terepmunkákat bemutató, valamint az antropológia alkalmazásának lehetőségeit ismertető előadások.
A látogatók meghallgathatnak egy kutatási beszámolót az orosz vidéken való vándorlásról, amelyhez egy fotókiállítás is kapcsolódik. A vizuális antropológia segítségével mélyebb értelmezést kaphatunk a kelet-afrikai térségről, de lesznek előadások, kerekasztal-beszélgetések a szociális érzékenységet feszegető témákban is. Szó lesz az azonos nemű párok családban betöltött helyéről, a szegénység arcairól, látássérült nők énképéről, globális egyenlőtlenségekről.
Az Artemisszió Alapítvány rendhagyó tananyag-bemutatót tart olyan globális témák iskolai feldolgozásáról, mint migráció, gyerekmunka, klímaváltozás. A migráció témakörét járja körül a Káva Színház és az AnBlokk közreműködésével készült Elveszettek című film, amelyről az alkotók mesélnek az érdeklődőknek. Hátrányos helyzetű gyermekek iskolai felzárkóztatásáról beszélgetnek a Piliscsabai Tanoda és a Csobánkai Csepp Tanoda munkatársai a „Célozz meg Tanulni!“ programon.
A gyerekeket is várják a program szervezői, akik kézműves foglakozásokon, gyermekeknek szervezett programokon ismerkedhetnek meg más kultúrákkal. Az előadások mellett idén is lesznek fotó- és projektkiállítások, könyvbemutatók és könyvvásár.