Körülbelül 5,5 milliárd forint állami támogatásból újítják fel a Budai Vigadót: a munka a tervek szerint két és fél évig tart. Szigetelik majd az épület alapozását, helyreállítják az eredeti belső terek többségét, és egy új tető alatt próbatermeket alakítanak ki.
A Budai Vigadó épületében működik a Hagyományok Háza. Kelemen László főigazgatója emlékeztetett, hogy az 1900-ban épített Budai Vigadó 1951 óta szolgálja a népi kultúrát. A Corvin téri palota homlokzata 2007-ben megújult, majd 2013-ban egy kisebb, 100 milliós belső felújítás is magvalósult, de az épület még számos világháborús sérülés nyomát viseli, alapjai nincsenek szigetelve, ezért megsüllyedtek, és a máig azbesztpalával szigetelt tetőt is cserélni kell már.
Fel kell újítani a ház gépészetét, mert a több mint száz éves ólom vízvezetékcsövek már gyakran törnek. Elavult az elektromos hálózat is – tette hozzá.
Kelemen László beszámolója szerint a felújításkor helyreállítják például a főlépcsőházat és korszerű technikával szerelik fel az egykor bálteremnek épített színháztermet is. Sok későbbi beépítést pedig eltávolítanak.
Az épületben most kilenc bérlakás is található, ezeket megszüntetik.
A Magyar Állami Népi Együttes máig nem rendelkezik megfelelő próbatermekkel – ezeket a tetőtérben alakítják majd ki. Az átfogó felújítással a tervek szerint 2017 decemberére végeznek – mondta Kelemen László.
* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség
Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.