Nyílt levelet írt a pécsi Weöres Sándor-szobrot liszttel leöntő, és ezért a tettéért garázdaság miatt elítélt Böszörményi István a pécsi egyetem dékán-helyettesének. Letiltja szobrai felállítását Pécsen.
„Nem állítok szobrot, és nem járulok hozzá egyetlen szobrom felállításához Pécs város területén” – írja a szobrász, aki hét feltételt szabott a bojkottja feloldásához.
Mint írja, február 9-e óta jogerős bírói döntés van arról, hogy garázda. (A hvg.hu is beszámolt a pécsi Weöres Sándor-szobor elleni tiltakozásáról. A szobrász a szerinte nem a városhoz nem méltó alkotást liszttel öntötte le, amiért feljelentették, s a bíróság el is ítélte.)
Böszörményi úgy döntött, hogy a szoborállítási bojkottot addig tartja fent, amíg jogerős bírói döntés nem vonja vissza az ellene hozott ítéletet, amíg Klig Sándor szobra ott áll Pécs belvárosában és nem indul eljárás „a Kligl-zsűri jegyzőkönyvek meghamisítói ellen”. Azt is feltételül állítja, hogy az utolsó fillérig szerezzék vissza a Weöres Sándor-szoborra kiadott közpénzeket.
Úgy véli, Páva Zsoltnak a saját zsebből kellene visszafizetnie a Leonardo-remake kiállítás deficitjét, és az így visszaszerzett pénzeket maradéktalanul, új, modern művek létrehozására kellene fordítják.
Amíg ezek nem teljesülnek, „addig senki se gondolja, hogy ebben a KIB*SZOTT VÁROSBAN egyetlen szobromat is felállítom” – zárja sorait.
A dékán-helyettesnek emellett felrója, hogy a Betiltott Szobor című alkotásáról korábban már küldött pontos dokumentációkat, amit azonban szerinte Lengyel Péter elvesztett.
A szobrot most új helyszínen állítanák fel. A helyszínről a művész alig tud valamit, annak kiválasztása és a folyamat elindítása megkérdezése nélkül történt. Ez már persze tárgytalan, hiszen nem valószínű, hogy felállíthatják a szobrot.
A művész maga is így gondolja. Mint írja, kötve hiszi, hogy a fenti feltételeinek teljesítésére képes lenne Lengyel Péter.